Kronika techniki

Wydawnictwo: Kronika
technika, historia
popularnonaukowa
hunter

Kronika Techniki dokumentuje rozwój techniki we wszystkich dziedzinach, od najdawniejszych czasów aż do współczesności. Opisuje, jakie znaczenie miały i mają badania naukowe oraz osiągnięcia techniczne dla życia i pracy ludzi. Przeżyjecie w roli świadka: wytwarzanie pierwszych narzędzi w epoce kamiennej, wznoszenie ogromnych piramid we wczesnych wysoko rozwiniętych kulturach, tworzenie się...

Przeżyjecie w roli świadka: wytwarzanie pierwszych narzędzi w epoce kamiennej, wznoszenie ogromnych piramid we wczesnych wysoko rozwiniętych kulturach, tworzenie się myślenia naukowego u Greków, odkrycia i wynalazki renesansu oraz wiele innych pionierskich dokonań technicznych.

Na 656 wielobarwnych stronach dużego formatu Kronika Techniki prezentuje:

267 kalendariów zawierających około 4000 informacji;
1706 not o ważniejszych wydarzeniach;
12 artykułów przeglądowych o wielkich epokach w historii techniki;
1520 rysunków, fotografii i map;
47 stron aneksu, zawierającego informacje o noblistach i znaczniejszych badaczach oraz skorowidze: nazwisk i rzeczowy.

źródło opisu: Wydawnictwo Kronika, 1992

źródło okładki: http://literacki24.pl