12 kolorów

Wydawnictwo: Literatura

Tęcza opasuje świat siedmioma kolorami. Żeby go opisać, trzeba conajmniej dwunastu. A w każdym z nich wszystko może się zdarzyć. zobaczcie sami. Dla każdego coś miłego! Do wyboru, do koloru! 12 wierszy o 12 kolorach z pięknymi ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło Okładka: twarda, Rok wydania: 2009,

Basia | 2018-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2018

Książka użyta podczas zajęć z dziećmi w mojej bibliotece.
Tematem spotkania było kolorowe lato. Dzieci wymieniły barwy jakie kojarzą im się z tą piękną porą roku.

Następnie sięgneliśmy po książkę Marcina Brykczyńskiego pt. "12 kolorów". W niej odnaleźliśmy i przeczytaliśmy wiersze z wymienionymi przez uczestników zajęć barwami: "Żółty", "Pomarańczowy", "Różowy", "Niebieski", "Zielony", "Brązowy".

Podczas spotkania stworzyliśmy także "słomkowe słoneczka".