Gdzie się zwierzę spać wybierze?

Okładka książki Gdzie się zwierzę spać wybierze? Marcin Brykczyński, Daniel Włodarski
Okładka książki Gdzie się zwierzę spać wybierze?
Marcin BrykczyńskiDaniel Włodarski Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Poduszkowce opowieści dla młodszych dzieci
26 str. 26 min.
2022-05-05
26 min.
9788382080506

Okładka książki Tatusiu, czy dziesięć to dużo? Sabine Bohlmann, Emilia Dziubak
Tatusiu, czy d... Sabine Bohlmann, Em...
Okładka książki Pucio u lekarza Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio u lekarza Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Święta pana Misia Jane Chapman, Karma Wilson
Święta pana Misia Jane Chapman, Karma...

Krótka, wierszowana książka o domach zwierząt dla młodszych dzieci. Przy okazji lektury można wzbogacić słownictwo malucha. Zabawne ilustracje przyciągają młodego czytelnika, a dodatkowo można się bawić w poszukiwanie na danej stronie zapowiedzi kolejnego zwierzątka.

Wierszyki rymowane to nie najlepszy sposób, aby ukazać dziecku piękno języka polskiego. Nie ma meatafor i innych środków stylistycznych - język jest prosty i jedyny plus to jego rytmika - rymy. Doskonale jednak rozumiem, że tak małym dzieciom (1-3),nie da się pokazać piękna języka polskiego, na to przyjdzie czas później. A rytmika to dobry sposób aby je zainteresować. Jednak książkę polecam z uwagi na bardzo ciekawe rysunki. Rozmyślna mama potrafiłaby ułożyć swoją opowieść spoglądając jedynie na rysunki. Dziecko może czerpać radość z samego oglądania drobiazgów na rysunkach, trzeba tylko je zainteresować - opowieścią. Książeczka więc będzie dobra w zależności od talentu mamy lub taty. Plusem książeczki jest niewielki rozmiar i kartonowe strony i niska cena. Jednak lepszą od tej ksiązeczki uważam "Rok w lesie" Emilii Dziubak (ważna informacja - brakuje jednak tam tekstu). Więcej drobiazgów na rysunkach, choć cena też droższa. Książeczkę polecam.

Zgrabna, krótka, wierszowana historia o tym, gdzie śpią różne zwierzaki. Ładne ilustracje. Dla młodszych dzieci 3-6 lat.

“Gdzie się zwierzę spać wybierze?” to sympatyczna książeczka, która zabiera nas do bajkowego świata zwierząt. Pozwala w pełni zaspokoić wiedzę dziecka o tym gdzie i jak śpią zwierzęta. Zaciekawi i sprawi, że będziemy się uśmiechać przy jej czytaniu i oglądaniu. Polecamy.

więcej: https://sweeciak.pl/ksiazki-dla-dzieci/gdzie-sie-zwierze-spac-wybierze-marcin-brykczynski-recenzja/

więcej:...

🐾 „Gdzie się zwierzę spać wybierze” to bardzo ładna i mądra książeczka dla młodszych dzieci o sympatycznych zwierzątkach. Oprócz pięknych ilustracji i historii, książki mają też walor edukacyjny.

🐾 W książce „Gdzie się zwierzę spać wybierze?” Marcina Brykczyńskiego z ilustracjamj Daniela Włodarskiego dzieci poznają różne miejsca na ziemi i pod ziemią, w których odpoczywają zwierzęta. Mamy tu gawrę niedźwiedzia, grotę nietoperza czy legowisko zająca. Bardzo podoba mi się, że autor wyróżnia dom każdego zwierzęcia - to wspaniały sposób na rozwijanie słownictwa małych czytelników. Do tego dzięki ilustracjom zaglądamy pod ziemię, by zobaczyć że tam też toczy się bujne życie. Książeczka idealnie wpisuje się w wiosenne czytanie, kiedy to przyroda budzi się do życia. Tekst jest wierszowany, więc bardzo przyjemnie czyta się go z maluchami.

🐾 Książki są bardzo ładnie wydane, ilustracje piękne i kolorystycznie, i tematycznie. Tekstu jest niewiele, więc lektura sprawdzi się już przy małych dzieciach. Polecam Wam je bardzo, na pewno chętnie będziecie po nie sięgać.

• Dziecko
  • Dla dzieci
  • Przedszkole
  • Wydawnictwo Literatura
  • Dla Dzieci

Dodaj cytat z książki Gdzie się zwierzę spać wybierze?