Wyzwanie czytelnicze LC

Pies z ulicy Bałamutów

Seria: Muzeum Książki Dziecięcej poleca
Wydawnictwo: Muza
Ag2S

W tej opowieści jest wszystko, czego potrzeba, żeby powstała świetna książka: psi bohater, który bez opieki, ale za to w butach wyrusza na miasto, samochody, ruch uliczny oraz policjant, który musi nauczyć naszego jamnika, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Cała historia opisana ze swadą i wielkim poczuciem humoru, od 1968 roku pomaga rodzicom uczyć maluchy, jak być bezpiecznym na drodze.

W publikacji zamieszczono ilustracje znanego polskiego rysownika i plakacisty: Jerzego Flisaka.

Książka należy do serii „Muzeum Książki Dziecięcej poleca". Ukazują się w niej tytuły, które swoje premiery miały w latach pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, a później znikły z półek księgarń na długo. Dzisiejszym małym czytelnikom prezentujemy książki, które uwielbiali ich rodzice i dziadkowie.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2014

źródło okładki: http://muza.com.pl/