Mela na zakupach

Wydawnictwo: Zakamarki
Malla handlar
978-83-6096-355-5
Dorota Smakuje

Mela jest już duża i mądra. Potrafi nawet zrobić zakupy! Ale czy to naprawdę jest takie proste, jak jej się z początku wydaje? Trzeba przecież zapamiętać, co ma się kupić, no i pilnować portmonetki... Zabawna, pięknie ilustrowana książka obrazkowa dla młodszych przedszkolaków autorstwa Evy Eriksson - jednej z najpopularniejszych szwedzkich ilustratorek, znanej nam już z serii o Maksie oraz...

Mela jest już duża i mądra. Potrafi nawet zrobić zakupy!
Zabawna, pięknie ilustrowana książka obrazkowa dla młodszych przedszkolaków autorstwa Evy Eriksson - jednej z najpopularniejszych szwedzkich ilustratorek, znanej nam już z serii o Maksie oraz książek "Jak tata pokazał mi wszechświat" i "Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren".

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2009

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/mela-na-zakupach.html

Dorota Smakuje | 2010-07-18

„Mela na zakupach” Evy Eriksson

Książeczka dla starszych maluchów, takich które umieją poprawnie reagować na papierowe strony :)

To krótka historyjka z morałem o małej śwince wysłanej po zakup kilku drobiazgów.

Piękne, duże ilustracje namalowane pastelami przykówają wzrok dzieci – bardzo podobają się mojej córeczce!

pola | 2012-06-21
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Na "Melę.." trafiłam przypadkiem, poszukując krótkiego tekstu do czytania dzieciom. Okazało się, że książeczka była strzałem w dziesiątkę. Dzieciaki słuchały z zapartym tchem. Mela nie jest ideałem, zdarzają jej się pomyłki, kłamstwa... Za złe postępowanie świnka zostaje upomniana przez babcię, nie ma jednak moralizowania, nie ma wywoływania poczucia winy, jest zrozumienie... Książeczka jest doskonałym punktem wyjścia do rozmów na wiele tematów: zakupy, pieniądze, kłamstwo... No i te piękne ilustracje... Polecam.

dodawi | 2013-05-27
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci