Jak pszczółka mała miodek nam dała

Okładka książki Jak pszczółka mała miodek nam dała Marcin Brykczyński
Okładka książki Jak pszczółka mała miodek nam dała
Marcin Brykczyński Wydawnictwo: Jedność literatura dziecięca
56 str. 56 min.
literatura dziecięca
Jedność
2023-01-27
2023-01-27
56 min.

Okładka książki Czy już wiesz kim zostać chcesz? Marcin Brykczyński, Daniel Włodarski
Czy już wiesz ... Marcin Brykczyński,...
Okładka książki Gdzie się zwierzę spać wybierze? Marcin Brykczyński, Daniel Włodarski
Gdzie się zwie... Marcin Brykczyński,...

Piękne ilustracje.

Piękne ilustracje.

Ta niezbyt wielka książeczka skrywa w swoim środku całkiem sporo praktycznej wiedzy otulonej w zgrabne rymy i piękne ilustracje.

Prawdę mówiąc nie wiem co dokładnie podoba się mojemu dziecku najbardziej, faktem jednak jest to, że sięga po przygody pszczółki dość często.

Dzięki tej pozycji dowiemy się co nieco o życiu pszczół, o ich zadaniach, a także o tym co im szkodzi.

Wśród szkodników pojawiają się także niestety ludzie- i tu kolejne zaskoczenie- mój 3 latek najdłużej zatrzymuje się na tej stronie i dopytuje dlaczego to robimy. Szczerze? Cieszy mnie to, że wykazuje zainteresowanie właśnie tym tematem bo najprostsza droga do zmienienia świata wiedzie przez edukację młodego pokolenia. Zapewne niczego nie uda nam się osiągnąć jeśli będziemy tkwili w martwym punkcie.

Być może zbyt daleko poszłam w tą stronę- bo sama książka nie skupia się najmocniej na wątku zagrożenia jakie stanowimy, a bardziej na zwyczajach i zadaniach jakie wykonują te małe żyjątka, a także przygodach jakie przeżywa sama bohaterka- Misia.

Osobiście urzekły mnie ilustracje, czy Wam również przypadły do gustu?

Zaczyna się poważnie. Masa kwiatów i dziesięć uli zostało zniszczonych przez człowieka, który wciąż zatruwa ziemię, wodę i powietrzę. Co w takim razie robią pszczoły? 🐝 Okazuje się, że wciąż robią swoje. Zapylają kwiaty i dają miód. 🍯

Bohaterką książki Marcina Brykczyńskiego jest Misia, pszczółka, która pokazuje małym czytelnikom, jak wygląda życie owadów. 🙂 Od razu zyskuje ona sympatię czytelników. Jest odważna i wesoła jednocześnie. Widzimy ją w hawajskiej spódnicy i kimono przewiązanym czarnym pasem. Wdzięku dodają jej wielkie okulary na czubku nosa. Misia jak każda pszczoła jest bardzo pracowita. 💪Oprócz sprzątania, karmienia larw, wytwarza też wosk i miód. A kiedy zdobywa już umiejętność żądlenia - chroni ula i królowej. 👑 Służba nie trwa jednak długo. Gdy ją kończy, wyrusza na podbój świata, a właściwie łąki, gdzie czeka ją wiele przygód. 🍀

Ilustracje Oli Makowskiej są barwne i nie pozbawione humoru. Zupełnie tak, jak rymowany tekst opowieści. 👌 Można się z niego wiele dowiedzieć, ale też się przy nim uśmiechnąć. 😉 Mały format w twardej oprawie zachęca, aby książkę zabierać ze sobą na krótsze i dłuższe wędrówki i czytać na łonie natury. 🌳

Opowieść przybliża dzieciom świat przyrody i zwierząt. 🐛 Uczy poszanowania natury. Uwrażliwia na piękno i dba o edukacje w tematyce ochrony środowiska. 👍

"Jak przyczółka mała miodek nam dała" to rymowana książeczka dla najmłodszych o rezolutnej i pracowitej pszczółce Misi.

Misia ma sporo zajęć. Zajmuje się małymi pszczółkami, produkcją wosku i poszukiwaniem kwiatów. Doskonale orientuje się w tym jak funkcjonuje ul, wie jakie zagrożenia na nią czyhają na łące i jak ich unikać oraz zna tajniki tańca pszczół.

To urocza książeczka, pełna ciepłych ilustracji. Pisana jest wierszem o prostym i wartkim rytmie. Czyta się ją przyjemnie, jednocześnie poznając świat pszczół.

To idealna pozycja dla maluchów, na spacer czy piknik, która dostarczy rozrywki oraz walorów edukacyjnych ❤️

To urocza...

Czy Wasze maluchy lubią miód?
Moi chłopcy bardzo, więc zawsze mamy zapas naturalnego miodu z lokalnej pasieki.
A czy wiedzą skąd bierze się ten przysmak?

Dowiedzą się tego i znacznie więcej z książeczki "Jak pszczółka mała miodek nam dała".

Pszczółka Misia ma codziennie dużo pracy. Nim wyleci z ula, najpierw musi nauczyć się jak dbać o wielką pszczelą rodzinę, których jest coraz mniej w wyniku niszczycielskiej działalności człowieka.
Kiedy Misia już potrafi obronić królową, ul i siebie, bo zna otaczające ją zagrożenia, wyrusza na łąkę pełną kwiatów, gdzie będzie mogła wypróbować w praktyce swoje umiejętności połączone z wrodzonym sprytem. Będzie musiała umieć się obronić, a także wykonać ciężką pracę, by zapylić jak najwięcej kwiatów i zebrać z nich nektar.

Książeczka napisana jest wierszowanym tekstem i niesie ze sobą bardzo ważny przekaz - uświadamia małemu czytelnikowi jak istotna w świecie przyrody jest rola pszczół, bez których życie nie mogłoby istnieć.

Piękne, kolorowe i nieco zabawne ilustracje przyciągają uwagę dziecka. Mój 4-latek szczególną uwagę zwrócił na ilustrację przedstawiającą zanieczyszczone przez człowieka powietrze.

Na co dzień nie myślimy o tym zbyt często, ale czasem warto się zatrzymać i zastanowić się nad tym jak my sami możemy przyczynić się dla dobra naszej planety, by zostawić ją w lepszej kondycji dla kolejnych pokoleń.

Czy Wasze maluchy lubią miód?
A czy wiedzą skąd bierze się ten przysmak?

Miód to jedno z najwspanialszych dobrodziejstw natury.
Gdy maluchy skosztują tego specjału z ogromną radością odkrywaja tajniki jego wytwarzania. ❤️
Tak też było u nas!
Uwielbiam dziecięcą ciekawość!

Mam dla Was piękną i jednocześnie zabawną historię zamkniętą w publikacji "Jak pszczółka małą miodek nam dała " autorstwa Marcina Brykczyńskiego, wprost spod skrzydeł @wydawnictwojednosc .

Rymowany tekst, barwne rysunki nasaczone humorem i sporą dawką dziecięcych emocji- tak po krótce można ją opisać. 🙂

Jak głosi tytuł, opowiada o dniach małej pszczółki, Misi, która już od dawna zajmuje szeregi pszczół z uli pobliskiej łąki. Z każdą kolejną stroną maluch ma szansę dowiedzieć się co nieco o obowiązkach pszczół, zagrożeniach i zasadach panujacych wśród nich.

Całość przedstawiona jest w humorystyczny sposób, z ujęciem emocji towarzyszących wyzwaniom życia. Wystarczy zerknąć na świetne rysunki wypełniające książkę i optymistyczne kolory.

To co bardzo mnie ujęło, to nawiązanie do zmieniających się warunków życia pszczół, przez rozwój przemysłu i szkodliwą działalność człowieka.

Aż chce się zapytac: czy Wasze dzieci już wiedzą skąd bierze się miod? 😉

Miód to jedno z najwspanialszych dobrodziejstw natury.
Tak też było u nas!
Uwielbiam dziecięcą ciekawość!

To kolejna ciekawa książeczka od Wydawnictwa Jedność, która przybliża dzieciom działanie przyrody i zwierząt. Tym razem bohaterką jest pszczółka Misia, a książka napisana przez Marcina Brykczyńskiego opowiada o życiu pszczółki i jej przygodach. 🐝 Dzięki tej lekturze dzieci mają okazję poznać świat natury, który nas otacza. Niestety życie pszczoły to nie tylko fantastyczne, miłe przygody i zbieranie nektaru z kwiatków, ale także obecność i działanie człowieka, na co autor także zwraca uwagę w tej opowieści. Autor pisze o trudnościach, z którymi mają do czynienia pszczoły - w przyrodzie jest coraz mniej kwiatów, dlatego coraz trudniej im wykonywać obowiązki. 🥺 Ziemia, woda i powietrze są zatruwane przez ludzi, a pszczół jest coraz mniej. Książka opisuje funkcjonowanie pszczół na przykładzie sympatycznej Misi - oprócz zbierania nektaru jej życie to także wychowywanie młodych, wytwarzanie wosku, miodu, a także ochrona królowej. Czytelnicy poznają także doświadczenia Misi podczas podniebnych wędrówek. Na szczęście pszczółka wie, jak uchronić się przez zagrożeniami. 👍 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/02/jak-pszczoka-maa-miodek-nam-daa.html

„Jak pszczółka mała miodek nam dała” to książeczka o pszczółce o imieniu Misia. Opowiada dzieciom o niesamowitym świecie, w którym żyje. Fantastyczne przygody, zwiedzanie cudownych i kolorowych miejsc podczas swojej trudnej pracy. Wie również, jak uchronić się przed zagrożeniem, które każdego dnia na nią czyha.

Podkreśla również negatywny wpływ człowieka na środowisko. „Winny jest niestety człowiek, który zysk ma tylko w głowie i zatruwa wciąż w najlepsze ziemie wody i powietrze.

Słodka jak miodek wierszowana opowiastka przybliża dzieciom fascynujący świat pszczół. Przepiękne ilustracje oraz zrozumiałe krótkie teksty na pewno zaciekawią najmłodszych.

Podkreśla również negatywny wpływ człowieka na środowisko....

Dziś coś dla małych i dużych wielbicieli miodku😍
Czy wiecie jakie zadnia wypełnia pszczoła? Jakie zagrożenia na nią czekają?

Jeśli nie to zapraszam do lektury:
Jak pszczółka mała miodek nam dala- Marcina Brykczyńskiego, wydawca jedność

Książeczka niewielkiego formatu, z twarda oprawa i miękkimi stronami w środku, przypadnie do gustu nie jednemu małemu czytelnikowi. Cała książka wypełniona pięknymi, barwnymi ilustracjami Oli Makowskiej, która przyciągnie uwagę nawet najmłodszych słuchaczy opowieści.
Z bajki dzieci dowiedzą się, jak trudno być pszczołą, zwłaszcza na warunki przyrody, które systematycznie niszczy człowiek. poznają także, jak wygląda życie małej pszczoły, w ulu, jakie ma prace do wykonania, ile czai się niebezpieczeństw, a także jakie marzenia może mieć taką mała pszczółka.

Zdecydowanie zachęcam, bo wydaje mi się bardzo ważne, aby dzieci uczyły się jak działa przyroda, jak ważne są pszczoły i że miód nie bierze się ze sklepu🤣

Zapraszam do czytania 🥰

Dziś coś dla małych i dużych wielbicieli miodku😍
Czy wiecie jakie zadnia wypełnia pszczoła? Jakie zagrożenia na nią czekają?

Jeśli nie to zapraszam do lektury:
Jak pszczółka mała miodek nam dala- Marcina Brykczyńskiego, wydawca jedność

„Jak pszczółka mała miodek nam dała” to mała formatem książka w twardej oprawie z pięknymi kolorowymi ilustracjami. Przy pomocy rymowanego tekstu opowiada o pszczołach. W zabawny sposób przybliża dzieciom życie pszczół. Gdzie mieszkają co robią i jedzą jak się bronią. Fantastyczna!

• Dla dzieci, Poziom 0
  • Samodzielne
  • Czytane dzieciom

Dodaj cytat z książki Jak pszczółka mała miodek nam dała