Imperium kobiet

Tłumaczenie: Zofia Kierszys
Seria: Z Feniksem
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
A Woman's Age

Czytelnik znajdzie się w wiejskiej posiadłości w północnej Anglii na początku dwudziestego stulecia i pozna główną bohaterkę niepokorną i pełną temperamentu Violet Hasketh. Jej losy a potem także dzieje jej córki będzie odtąd śledzić z zapartym tchem od burzliwych lat pierwej wojny światowej, poprzez barwnie nakreślone lata dwudzieste, po obronę Londynu w latach czterdziestych, aż po swingujące lata sześćdziesiąte. W opowieści zmieniają się stroje, obyczaje, mody intelektualne, zawsze jednak na pierwszy plan wysuwają się kobiety silne, wyzwolone i odważne, które potrafią dokonywać trudnych wyborów, spełniać się zawodowo i walczyć o lepsze jutro. Choć płacą za to wysoką cenę, nie rezygnują z miłości i poszukiwania prawdy, uparcie torując sobie drogę przez zdominowany przez mężczyzn świat.

Ewa | 2015-06-30
Przeczytana: 30 lipca 2013

Otworzywszy powieść Rachel Billington, czytelnik znajdzie się w wiejskiej posiadłości w północnej Anglii na początku naszego stulecia. Uchyli drzwi dziecinnego pokoju, w którym niepodzielnie panuje Niania i zobaczy główną bohaterkę książki - Violet Hesketh. Jej losy będzie odtąd śledzić z zapartym oddechem.

W czasie pierwszej wojny światowej akcja przenosi się na małą wysepkę u wybrzeży Irlandii, a następnie do Londynu. Szalone lata dwudzieste i czasy wielkiego kryzysu w stolicy Brytyjskiego Imperium opisane są barwnie i z dużym poczuciem humoru, ale także ze świetną znajomością ówczesnych szczegółów codziennego życia, strojów, mód intelektualnych i prądów politycznych.

W połowie lat trzydziestych Violet Hesketh wychodzi po raz drugi za mąż i wraca do rodzinnej posiadłości. Bierze jednak udział w obronie Londynu, a potem, czując, iż życie rodzinne nie zaspokaja jej ambicji, rzuca się w wir politycznych rozgrywek, zostaje członkiem Parlamentu, a w końcu ministrem. Poznawszy...

mariola | 2016-10-01
Anja | 2015-06-21