Letnisko

angel

źródło okładki: materiały wydawnictwa

darek_lask | 2016-11-06
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Czegoś tej powieści brakuje..... Interesująca saga, opowieść babci i wnuczki, postacie wiarygodne, a jednak niedosyt.
No i ten przekład - przyciężkawy, idiomy i frazeologizmy niezręczne, kalkowane z angielskiego.

Lillianna | 2013-05-22
Przeczytana: 21 maja 2013

Moje wcześniejsze spotkanie z autorką miało miejsce podczas czytania książki „Dom nad oceanem”. Niestety tamta książka nie zachwyciła mnie. W przypadku tej powieści miałam nadzieję, że skoro ma tak wysokie opinie, to na pewno będzie o niebo lepsza. Dla mnie jest raczej w typie średniaka. Trochę przeciągana. Raczej dobra dla tych, którzy lubią długie rodzinne historie.

Maude zakochana w Piotrze wychodzi za niego za mąż. Mimo, że pochodzą z różnych środowisk, a teściowa na początku średnio przepada za dziewczynę, to życie Piotra i jej wybranki toczy się spokojnie. Letnisko to miejsce, w którym bogate rodziny posiadają swoje wakacyjne domki nad oceanem, do których udają się każdego lata. Jest to również miejsce dla mniej zamożnych osób, które w Letnisku żyją po prostu na co dzień. Po latach spędzonych w tym miejscu, mimo wielu przeszkód, Maude zakochuje się w Zaciszu na zawsze. Będzie to miało wpływ na wiele jej dalszych wyborów.

Maude po pewnym czasie rodzi dzieci. Pierwszy na...

pulcinella | 2012-04-17

Wspaniałe czytadło! Nie wiem, co mnie ujęło najbardziej: postacie kobiet - wspaniałe! Bohaterowie- mężczyźni.... no, jeden jest ok:) Opis psychologicznych relacji między pokoleniowych - bardzo dobry! No i w ogóle... sama przyjemność czytania:)

Bookworm | 2012-10-12

Piękna opowieść o byciu kobietą - z perspektywy dwóch generacji. Niesamowity klimat, mądre obserwacje, wspaniałe opisy. Zmusza do refleksji. Szkoda, że nie jest wznawiana, może do kupienia gdzieś w antykwariacie. Jeśli ją dojrzycie, nie wahajcie się, aby po nią sięgnąć. Polecam!

Bożenka | 2016-08-11
Przeczytana: 1997 rok