Rzecz

Tłumaczenie: Robert P.Lipski
Wydawnictwo: Univ-Comp
The Thing
ZosiaVelZocha

Fascynująca powieść Alana Deana Fostera na podstawie scenariusza Billa Lancastera do głośnego filmu Johna Carpentera.

Dwunastu ludzi sterroryzowanych przez niezidentyfikowane " Coś" przeżywa tragedię w warunkach zdradliwej Antarktydy.
Czy mają szansę przeżycia?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.krokiwnieznane.pl/2010/10/peter-watts/

LelandLester | 2015-04-14
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Kilkunastu członków ekipy badawczej na jednej ze stacji naukowych gdzieś blisko Bieguna południowego spotyka parszywy los. Nie dość, że panuje potężna zamieć i są odcięci od świata, to w dodatku przyjdzie im zmierzyć się z nieznanym czymś. Dla wielu ujmujący mróz, paraliżujący strach oraz otaczająca śnieżna biel będą ostatnimi towarzyszami ich ziemskiej wędrówki.

Jak już wspomniałem, Akcja toczy się gdzieś na Antarktydzie, w pewnej stacji badawczej. A więc z jednej strony mamy wszechogarniającą „lodową pustynię” a z drugiej poczucie klaustrofobicznego zamknięcia. Bardzo ciekawy duet.

Jedną z cech świetnych książek jest to, że pomimo wcześniejszej znajomości fabuły (w mniejszym lub większym stopniu) czytając je, nadal dobrze się bawimy. Tak było u mnie, ponieważ wcześniej obejrzałem film i pamiętałem tę historię dość dobrze. Ale to w żadnym stopniu nie wpłynęło na wielką frajdę, jaką miałem podczas lektury.

Można by powiedzieć, że to taki science-fiction horror, choć dla mnie...

pmpawmil | 2016-11-18
Przeczytana: 17 listopada 2016