Nieznany

Tłumaczenie: Paweł Bińkowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Horror". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Unseen
83-85423-67-2
horror, powieść amerykańska
horror
megakruker

Coś nieludzkiego czai się w lasach porastających stan Vermont...Wyczekuje. Obserwuje. Chroniąc i strzegąc je przed intruzami.
Ale wkońcu nadchodzi czas działania. To, oczym wspominały wszystkiestare leśne legendy staje się nagle rzeczywistością, równie przerażającą i prawdziwą jak sama śmierć.

źródło opisu: nota wydawcy

Fasoletti | 2013-11-26
Przeczytana: 25 listopada 2013

"Nieznanego" Josepha Citro ciężko nazwać horrorem. Dla mnie był to raczej thiller, napisany w typowym amerykańskim stylu.
Akcja dzieje się w małej mieścinie, sąsiadującej z gęstą puszczą. O lesie krążą straszliwe legendy, dlatego mało kto się tam zapuszcza.
Pewnego dnia stary farmer Spooner znajduje na swojej ziemi kamienie z tajemniczymi znakami. Zabiera je i postanawia sprzedać na uczelni, pewny, że z powodu swojego wieku będę sporo warte.
To z pozoru nieistotne zdarzenie porusza całą lawinę zdarzeń, a opowieści o potworach z puszczy, krążące wśród mieszkańców miasteczka okazują się wcale nie być wyssanymi z palca.
Książka nie jest jakoś szczególnie wybitna, ale jako lektura czysto rozrywkowa sprawdza się znakomicie. Akcja wartko płynie do przodu, jest sporo tajemnic, które rozwiązują się dopiero pod koniec, co mobilizuje do dalszej lektury i wbrew pozorom, powieść jest krótka. Można ją spokojnie skończyć w dwa dni. A jeśli ktoś czyta naprawdę szybko, nawet w kilka godzin....

ZadokAllen | 2014-05-16

Ciężko coś o tej książce napisać nie zdradzając fabuły. Akcja powieści podobnie jak w innej książce tego autora a mianowicie "Mrocznej Poświacie", rozgrywa się w stanie Vermont w jego gęstych lasach. Opowieść rozpoczyna się od znalezienia przez jednego z mieszkańców zagadkowych kamieni z tajemniczymi inskrypcjami. Odkrycie to jednak zaniepokoiło coś co mieszka w tych lasach. I to tyle jeśli chodzi o zawiązanie fabuły.
No cóż książka nie jest wysokich lotów. A szkoda ponieważ Citro potrafi ciekawie pisać. Powieść nie jest także przerażająca tak jak możemy przeczytać na okładce. Perypetie głównych bohaterów nie są za bardzo wciągające. A krwawe sceny są bardzo delikatnie nakreślone. Wyjaśnienie tajemnicy jest dość banalne, a sama owa straszna tajemnica nie jest wcale straszna. No i mamy oczywiście na koniec szczęśliwe zakończenie. Można przeczytać ale nie należy spodziewać się rewelacji.

MadameShepard | 2014-05-31

Bardzo ciekawa historia z niesamowitym zakończeniem. Dla wielbicieli dzikich amerykańskich klimatów, bezdroży, małych miasteczek, bezkresnych lasów... ja to uwielbiam. Wydane w serii horrorów Ambera, czyli klasa lat 90 sama w sobie:)

Lalkarka | 2014-06-14

Najstraszniejszą rzeczą w tej książce jest jej okładka ;)

fallka | 2013-08-19
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Dobra na wakacyjną podróż pociągiem, ale zasadniczo nic nie wnosi.

Firstlight OftheDay | 2016-11-07
wakethedemon | 2016-03-13