Matematyka nauką przyjemną

Mathematician's delight
832140555X
matematyka
kamk

Czemu uczniowie często „boją się” matematyki? Czy zrozumienie zagadnień matematycznych wymaga jakichś specjalnych predyspozycji? Na te dwa zasadnicze pytania odpowiada autor w I części książki, dowodząc, że niechęć do matematyki jest spowodowana zazwyczaj niewłaściwymi metodami nauczania. Część II książki zawiera przystępny wykład zasadniczych pojęć (a także ich zastosowania) takich działów matematyki, jak arytmetyka, algebra, rachunek różniczkowy i całkowy, trygonometria, szeregi oraz rachunek operatorowy. Książka nie jest przeznaczona dla matematyków: jest w pełni zrozumiała dla ludzi mających średnie wykształcenie. Może ona jednak stać się zachętą do studiowania matematyki, ukazując jej piękno i urok pokonywania zawiłych problemów.

źródło opisu: Wiedza Powszechna, 1974

źródło okładki: www.conrada11.pl

Wkp | 2012-05-22

Nigdy nie lubiłem matematyki. Może to i błąd, ale nauczyciele tego przedmiotu nie potrafili mnie nim zainteresować - uczyli tylko formułek, nie wyjaśniali co dany wzór, pojęcie tak naprawdę znaczą etc. co przełożyło się na zwyczajną nudę. A szkoda, bo jak pokazał mi pan Sawyer, można zrobić to ciekawie. I gdyby to on odpowiadał za moją edukację matematyczną, to maturę bez dwóch zdań zdawałbym z królowej nauk, a nie z biologii.
Książkę czyta się szybko, przyjemnie i ze zrozumieniem. Sawyer zagadnienie matematyczne przedstawia w sposób w jaki zrozumieć je może nawet człowiek kompletnie z matematyką nieobeznany. Porównuje bowiem rzeczy niezrozumiałe dla laika z czymś, z czym stykamy się na codzień. I za to jestm mu wdzięczny.

mleczny_gołowąs | 2016-07-11
Daniel | 2016-05-21