Orzeł czy reszka?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-16284-9
Paweł Lipiec

Błyskotliwe wprowadzenie do statystyki matematycznej. Autor w ciekawy i przystępny sposób wyjaśnia zagadnienia prawdopodobieństwa, losowości zdarzeń, wartości średniej, rozrzutu, wariancji, błędu średniego, posługując się przykładami z życia. Książka po raz pierwszy ukazała się w 1961 roku nakładem Państwowego Wydawnictwa Naukowego. Niekwestionowany talent dydaktyczny autora i aktualność treści sprawia, iż warto sięgnąć po nią również dziś.

Karolina | 2016-07-05
Ser_Wer | 2016-03-14