"Jak to rozwiązać"

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
How to Solve It?
978-83-01-15819-4
matematyka

Książka należy do klasyki dydaktyki matematyki szkolnej. Była wydana w 17 językach i wielokrotnie wznawiana na świecie, w tym już po raz trzeci w Polsce. Jej tematem jest twórcze podejście do rozwiązywania zadań. George Polya, światowej sławy matematyk, przekazuje swoje wieloletnie doświadczenie w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Robi to w taki sposób, że niemal każde zadanie staje się łatwe i proste do rozwiązania. Radzi uczyć się matematyki przez samodzielne stawianie pytań i uzyskiwać tą drogą poszukiwanych odpowiedzi.

Najobszerniejszą i najciekawszą częścią książki jest Krótki słownik heurystyczny, będący zbiorem dobrych rad autora, jak twórczo podchodzić do rozwiązywania problemów matematycznych. Książka stanowi cenną i niebanalną pomoc dydaktyczną zarówno dla ucznia, jak i dla nauczyciela.

Alumfelga | 2013-03-22

Jak pisze autor, nie ma algorytmu pozwalającego rozwiązać każde zadanie. Wszyscy intuicyjnie używamy jednak pewnych technik rozwiązywania zadań, które w tej książce zostały opisane i zilustrowane przykładami. Jeśli nie dla samych wskazówek (które wielkimi odkryciami nie są, choć czytanie o nich może przynieść taką korzyść, że będziemy z nich korzystać z większą świadomością), to warto dla ciekawych zadań-przykładów.

idaredalma | 2015-11-10
Na półkach: 03. Pap+, Przeczytane