Algebra liniowa dla inżynierów

Tłumaczenie: Wojciech Herer
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
An Engineering Approach to Linear Algebra
camillejr

Książka ta była pierwotnie skryptem dla studentów pierwszego roku inżynierii na Uniwersytecie w Toronto. Opracowanie jej podjęto, ponieważ żadna z opublikowanych dotąd książek nie wydawała się zaspokajać potrzeb studentów pierwszego roku. Niektóre książki są matematycznie przeładowane; aby udowodnić każde wypowiedziane twierdzenie, załącza się długie łańcuszki lematów, które jedynie wyczerpują i zniechęcają studentów. Inne książki, wyróżniające zastosowania techniczne, używają matematyki niezrozumiałej dla studentów.
Problem ujęcia tematu w tym podręczniku dotyczy zarówno strony matematycznej jak i inżynierskiej. Wykład dla inżynierów ma być pożyteczny, musi on nadać studentowi poczucie, że będzie on miał dla niego faktyczną wartość, umożliwiając mu doskonalenie zawodu.

ewelina1992ewela | 2013-12-26
Na półkach: Przeczytane, 2013