ちょびっツ
chobits, persocon, komputer, manga
komiksy
Dyskretna

Hideki przekazuje martwiącemu się losami Chii szefowi "Tyrolu", panu Uedzie, że ta się znalazła i nic jej nie jest. Towarzysząca Hidekiemu Chii z miejsca rozpoczyna pracę przebierając się w firmowy strój. Widząca to z zewnątrz cukierni Yumi rozpłakuje się i ucieka. Gdy dogania ją Hideki, ze łzami w oczach pyta go, czy komputery są lepsze od zwykłych dziewczyn. Co zaszło między nią, a panem...

Co zaszło między nią, a panem Uedą?
Przed Yumi staje kolejne pytanie dotyczące stosunków między ludźmi i komputerami.

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2004

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Wkp | 2013-03-29

Przeszłość Yumi ujawniona! Szczegóły ślubu Uedy również!
Tymczasem Chii stara sie zrozumieć znaczenie miłości i cierpienia, a Kotoko odkrywa dziwne fakty: nie dość, że Chii potrafi wyśledzić nawet wyłączone komputery, to jeszcze sieć w bloku Hidekiego przekracza mocą nawet te w wielkich firmach!

Choć fabuła 6 tomu "Chobits" wydaje się prostsza i mniej dynamiczna niż t 1-5 to w rzeczywistości tylko właśnie "wydaje się". Akcja może i nieco zwalnia, ale emocje nadrabiają to znawet z nwiązką.

Jak zawsze: super!

Aiwlys | 2014-04-16
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Z każdym kolejnym tomem zaczynam się zastanawiać nad pewnymi granicami etycznymi / moralnymi. Bo czy związki pomiędzy maszyną a człowiekiem są fair. Z jednej strony cały czas, w dalszym ciągu kibicuję Chi, ale z drugiej strony czy to byłoby w porządku? Ach, nie mogę się doczekać końcówki.

Lady Tiania | 2012-06-17

Super manga. Szczerze polecam :)

Alice_Angeline | 2014-01-15

szybko się czyta