ちょびっツ
chobits, persocon, komputer, manga
komiksy
Ewelina

Hideki przekazuje martwiącemu się losami Chii szefowi "Tyrolu", panu Uedzie, że ta się znalazła i nic jej nie jest. Towarzysząca Hidekiemu Chii z miejsca rozpoczyna pracę przebierając się w firmowy strój. Widząca to z zewnątrz cukierni Yumi rozpłakuje się i ucieka. Gdy dogania ją Hideki, ze łzami w oczach pyta go, czy komputery są lepsze od zwykłych dziewczyn. Co zaszło między nią, a panem...

Co zaszło między nią, a panem Uedą?
Przed Yumi staje kolejne pytanie dotyczące stosunków między ludźmi i komputerami.

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2004

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Wkp | 2013-03-29

Przeszłość Yumi ujawniona! Szczegóły ślubu Uedy również!
Tymczasem Chii stara sie zrozumieć znaczenie miłości i cierpienia, a Kotoko odkrywa dziwne fakty: nie dość, że Chii potrafi wyśledzić nawet wyłączone komputery, to jeszcze sieć w bloku Hidekiego przekracza mocą nawet te w wielkich firmach!

Choć fabuła 6 tomu "Chobits" wydaje się prostsza i mniej dynamiczna niż t 1-5 to w rzeczywistości tylko właśnie "wydaje się". Akcja może i nieco zwalnia, ale emocje nadrabiają to znawet z nwiązką.

Jak zawsze: super!

książek: 1949
Aiwlys | 2014-04-16
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Z każdym kolejnym tomem zaczynam się zastanawiać nad pewnymi granicami etycznymi / moralnymi. Bo czy związki pomiędzy maszyną a człowiekiem są fair. Z jednej strony cały czas, w dalszym ciągu kibicuję Chi, ale z drugiej strony czy to byłoby w porządku? Ach, nie mogę się doczekać końcówki.

Kosz_z_Książkami | 2017-11-27

Historia o tym, że prawdziwe szczęście można znaleźć… na śmietniku. Chobits, jedna z najbardziej rozpoznawalnych mang grupy CLAMP, rozważająca zagadnienie, czy sztuczna inteligencja potrafi kochać, mimo upływu czasu wciąż jest warta, żeby po nią sięgnąć.

Hideki Motosuwa przenosi się ze wsi do Tokio, aby chodzić do szkoły przygotowawczej na studia. W tak dużym mieście czuje się obco, zwłaszcza, że jest zbyt biedny by pozwolić sobie na to co mają wszyscy inni dookoła – nowoczesne komputery. W tej historii przybierają one humanoidalne kształty i noszą nazwę perseconów. Ich możliwości natomiast przypominają… nowoczesne smartfony. Ku jego zaskoczeniu znajduje jeden… na śmietniku! Komputer ma wygląd ślicznej, nastoletniej dziewczyny, Hideki więc nie do końca wierząc swojemu szczęściu zabiera ją do domu. Tam w końcu udaje mu się ją uruchomić. Tak poznajemy Chii.

Poza parą głównych bohaterów czeka nas plejada także innych postaci, które również wiele wnoszą do historii m.in. koleżanka...

Lady Tiania | 2012-06-17

Super manga. Szczerze polecam :)

Alice_Angeline | 2014-01-15

szybko się czyta