Paradise Kiss. Tom 5

Tłumaczenie: Aleksandra Watanuki
Cykl: Paradise Kiss (tom 5)
Wydawnictwo: Waneko
Paradise Kiss
komiksy
Moonlight

Z okładki piątej części tego zabawnego komiksu patrzy na nas Isabella, jedna z najciekawszych postaci z grupy ParaKiss, w skład której wchodzą przyszli kreatorzy mody. To właśnie po spotkaniu z nimi, Yukari Hayasaka, do niedawna zwykła pilna uczennica, przeszła zaskakującą metamorfozę - stała się modelką. To niestety już ostatni tom z tej serii. Pożegnamy się w nim z bohaterami. Dowiemy się...

To niestety już ostatni tom z tej serii. Pożegnamy się w nim z bohaterami. Dowiemy się czy przetrwają związki Arashiego z Miwako i George'a z Yukari oraz czy Hayasaka zostanie sławną modelką?

źródło opisu: Waneko, 2004

źródło okładki: http://waneko.com.pl/

Do serii podeszłam z ciekawością. Wcześniej zauważyłam, ale jakoś mnie nie ciągnęły te wszystkie 'łaszki' których, byłam przekonana, będzie tu najwięcej. W moim przypadku były one tylko tłem dla uczuć, emocji, którymi przesycona jest manga. Nie zrozumcie mnie źle, nie jest to negatywne. bynajmniej. Nadaje to historii złożoność, stwarza wielkowymiarową historię i pobudza.
Seria mile mnie zaskoczyła. Muszę przyznać, nie bez bicia, że po mangę sięgnęła po zapoznaniu z filmem. I jakkolwiek film uznałam za dobry, nawet bardzo, tak tego samego nie mogę powiedzieć o mandze.
Nie chce po prostu zamykać tej historii w sztywnych ramach 'jest dobra'. Ona wymyka się im, jest wolna i nie chciałabym nigdy widzieć jej tak skutej.
Choć muszę przyznać, że jestem stanowczo za bardziej 'przyjaznymi' zakończeniami. Takie już ze mnie niepoprawnie romantyczne dziewczę. I wyje teraz do księżyca za to do bólu ludzkie i prawdziwe zakończenie.

Kyou | 2013-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie, nie, nie!
Nie zgadzam się.
Carrie miała być z GEORGEM!
T.T

charoo | 2015-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2015

Seria bardzo mi się podobała.
Czytało się ją przyjemnie, nieraz były smutne i wesołe momenty, czasami się też śmiałam.
Mimo, że główni bohaterowie nie za bardzo przypadli mi do gustu, historia i pomysł były ciekawe.
Trochę przykro mi z powodu zakończenia, szkoda, że to wszystko tak się potoczyło. Uważam, że warto przeczytać tę serię. Polecam!

melissa | 2011-12-25
Przeczytana: 24 grudnia 2011

Hmm... zakończenie chyba jednak przypadło mi do gustu, ale pozostawiło nutkę żalu - mimo wszystko.

Niko | 2013-07-26
Na półkach: Przeczytane, Manga

Takie zakończenie.. aż łezka w oku się kręci.

Oshiroi | 2013-03-10
Na półkach: Komiks, Waneko, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dobra seria. Zakończenie ani zbyt szczęśliwe, ani zbyt tragiczne. To nie do końca spojler, ale wolę zaznaczyć.

| 2013-04-14
Na półkach: Przeczytane, 2013, Manga
Przeczytana: 16 kwietnia 2013

Już brak mi bohaterów tej cudownej mangi. :(

amina | 2016-11-18
Na półkach: Mangi, Posiadam, Przeczytane