Śmietnik Pana Boga

7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-85189-66-1
śmietnik Pana Boga
Dorota_1988

- Wybraliśmy pana do napisania tego scenariusza. A wie pan dlaczego? Bo Andrzej Mularczyk wypadł z komputera. Filmy i seriale według pańskich scenariuszy miały w Polsce wysoką oglądalność - powiedział producent z wiedeńskiej firmy Fenix - Film. Chcielibyśmy zrealizować międzynarodowy serial, który wszyscy kupią na pniu. Jak powiem panu tytuł: "Stradivarius", to powiem panu i za dużo, i za mało. Liczymy na murowane powodzenie. Gdzie skrzypce są bohaterem, tam muzyka, a jak muzyka to miłość, a na miłości ducenci!
Musi to być dobra story, więcej łez, mniej brylantów. Najlepiej, gdy widz płacze łzami dużymi jak brylanty. Wtedy w filmie jest jubilerska robota!

źródło opisu: z okładki

w-zwiazku-z-ksiazka | 2017-05-04
Przeczytana: 1998 rok

Są takie książki, które zmieniają. Każdy, kto dużo czyta spotkał lub spotka taką książkę. Dla mnie Śmietnik Pana Boga, który przeczytałam pierwszy raz mając lat naście – był właśnie ~książką-punktem zwrotnym~. Takim elementem zapalnym, który zainicjował zanurzenie się w literaturze o tej tematyce. Dawno po nią nie sięgałam, na emocjach i pamięci osiadł kurz, ale kiedy ktoś ostatnio spytał mnie o dobrą fabułę dotyczącą getta, od razu przyszła mi do głowy książka Pana Mularczyka. Emocje wróciły i teraz chcę odgrzebać wspomnienia, więc sięgnę po tę pozycję jeszcze raz.

książek: 1912
Asia-Polihymnia | 2011-03-01