Herosi i filozofia. Książka, która ocali ten świat

Tłumaczenie: Arkadiusz Romanek
Wydawnictwo: Helion
Heroes and philosophy
filozofia i etyka
Michał

Jak do tego doszło? Dlaczego odczuwamy potrzebę wyjaśniania tajemnic życia, skoro nie umiemy odpowiedzieć na proste pytania? Skąd się tu wzięliśmy? Czym jest dusza? Dlaczego mamy sny? Może lepiej w ogóle nie pytać, nie szukać i nie pragnąć? To byłoby wbrew ludzkiej naturze. Jesteśmy tu w innym celu. Wszystkie te zbrodnie, morderstwa… wszystkie te zdolności… Ludziom nie można ufać. Jesteśmy...

Wszystkie te zbrodnie, morderstwa… wszystkie te zdolności… Ludziom nie można ufać. Jesteśmy słabi, zazdrośni, brutalni. Umiejętności stały się nową bronią, po którą możemy sięgać wedle uznania.
Superbohater potrzebny od zaraz

Większość z nas w wieku szczenięcym marzy o zostaniu superbohaterem. Potem jednak dorastamy, idziemy do pracy i przestajemy snuć plany dotyczące ratowania świata. A gdybyś pewnego dnia odkrył, że posiadasz jakąś niezwykłą moc? Co byś poczuł i jak się zachował, stwierdzając, że potrafisz czytać w czyichś myślach, przemieszczać się w czasie i przestrzeni, latać? Że możesz być niewidzialny albo jesteś nieśmiertelny? Świat Herosów jest pełen niezwykłych wydarzeń, fascynujących bohaterów i niepokojących zbiegów okoliczności. To świat, którego zgłębianie jest jednocześnie przyjemnością i wyzwaniem.

Spoglądając na serial Herosi z perspektywy filozofii, mamy wyjątkową okazję odkryć drugie, trzecie i czwarte dno, jakie skrywa rzeczywistość zaludniana przez superbohaterów-przeciętniaków. To także moment, w którym dostajemy szansę zastanowienia się nad wieloma filozoficznymi zagadnieniami naszego własnego, codziennego życia. Niezależnie od tego, czy od pierwszego odcinka jesteś fanem serialu, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z Herosami, ta książka dostarczy Ci nowych tematów do przemyśleń, wskaże i wyjaśni wiele ukrytych treści oraz nieznanych faktów, a także dostarczy tajemniczych kluczy, pomagających rozwikłać wiele mrocznych zagadek.

źródło opisu: Helion, 2010

źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/herosi-i-filozofia-ksiazk...»

Donnie | 2012-10-16
Przeczytana: 04 marca 2013

Dla fanów 'Herosów' to raczej pozycja obowiązkowa. Bardzo fajnie się ją czyta. Jest niezwykle ciekawa. Wprowadza czytelnika w filozofię herosów, porusza wiele problemów natury egzystencjalnej, moralnej, etycznej.

książek: 2024
eremita55 | 2015-02-11