Igrzyska śmierci i filozofia. Rzecz o podglądactwie

Tłumaczenie: Olga Kwiecień-Maniewska
Wydawnictwo: Editio
The Hunger Games and Philosophy: A Critique of Pure Treason
978-83-246-5251-8
Igrzyska śmierci, filozofia
filozofia i etyka
impression

Rozrywka może być niebezpieczna. Programy takie jak Big Brother czy Top Model udowodniły, że nasze zamiłowanie do podglądactwa może zamienić się w niebezpieczną rozrywkę. Postapokaliptyczny świat Panem nie jest wcale tak bardzo odmienny od naszej rzeczywistości, a jego głębsza analiza otwiera nam oczy na wiele zwykłych, codziennych problemów. Dlaczego bawi nas oglądanie cierpienia innych? Czy...

Dlaczego bawi nas oglądanie cierpienia innych? Czy zasady moralne wciąż obowiązują, gdy walczymy o przetrwanie? Czy można nami manipulować i kontrolować nas tak łatwo jak mieszkańców Panem? A może już jesteśmy kontrolowani w zdradliwy sposób, który umyka naszej uwadze? Dzięki zawartym w tej książce niebanalnym spostrzeżeniom będziesz mógł wejść głębiej w świat Igrzysk śmierci i lepiej zrozumieć ich bohaterów, fabułę oraz zakres poruszanych tam tematów.

źródło opisu: www.editio.pl

źródło okładki: www.editio.pl

Gosiarella | 2013-04-08
Na półkach: Recenzenckie
Przeczytana: 07 kwietnia 2013

Jestem fanką trylogii "Igrzysk Śmierci", dlatego nie mogłam odpuścić rozważań na ich temat z filozoficznego punktu widzenia. Wychodzi wiele książek o książkach a kilka z nich już czytałam, jednak do tej pory były to rozważania ze strony teologicznej bądź historycznej. Przed lekturą byłam niezwykle ciekawa, jak autorzy przedstawią filozoficzną stronę mojej ulubionej serii.

Pierwszą rzeczą, jaka rzuciła mi się w oczy była okładka, która stylowo pięknie wpasowuje się w wygląd oryginalnej serii. Często wydawcy zapominają, że takie dodatki są pisane do książek, a nie do ekranizacji i zamiast eleganckiego nawiązania do szaty graficznej książek, często spoglądają na nas aktorzy z ich ekranizacji. Skoro pierwsze wrażenie jest ważne, to jaką pewność będzie miał czytelnik, że wewnątrz nie będzie rozkładany na czynniki pierwsze właśnie film? Tym sposobem przyznaję pierwszy plus.

Sama książka dzieli się na siedem głównych rozdziałów, z których każdy posiada dwa lub trzy podrozdziały. Każdy...

Trikster | 2014-10-26
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 26 października 2014

Zapewniam, że żaden fan Igrzysk nie dostrzegłby tych aspektów, które poruszają autorzy. I chociaż poziom rozdziałów jest zróżnicowany, to każde zagadnienie zasługuje na chwilę zadumy. Książka tworzona przez fanów, co dodatkowo zwiększa radość z lektury.

Portafortunas | 2017-03-06

Rachatłukum | 2013-06-26
Na półkach: Sprzedam
Przeczytana: listopad 2013

15 zł. Używana. Stan bardzo dobry.

walkingwithangels | 2017-08-06
SophieMarie | 2016-08-08