Kosmiczna tajemnica Dogonów

Science of the Dogon: decoding the African mystery tradition
mitologia, Dogoni
popularnonaukowa
Gantu_mn

Skąd Dogoni wiedzieli o istnieniu Syriusza B na długo przed odkryciem tej gwiazdy dzięki nowoczesnym teleskopom? Skąd pochodzi rozległa wiedza astronomiczna prymitywnego plemienia? Czemu przypisać uderzające analogie symboli Dogonów i egipskich hieroglifów? Plemię Dogonów z Mali w zachodniej Afryce to najbardziej enigmatyczny lud świata. Od kilkudziesięciu lat budzi emocje i przyciąga uwagę...

Skąd pochodzi rozległa wiedza astronomiczna prymitywnego plemienia?
Czemu przypisać uderzające analogie symboli Dogonów i egipskich hieroglifów?

Plemię Dogonów z Mali w zachodniej Afryce to najbardziej enigmatyczny lud świata. Od kilkudziesięciu lat budzi emocje i przyciąga uwagę swoją imponującą wiedzą.
Dogońskie rysunki i malowidła odzwierciedlają koncepcje współczesnych naukowców, takich jak Stephen Hawking. Wiele słów, symboli i rytuałów Dogonów przypomina słowa i symbole starożytnego Egiptu oraz obrzędy judaizmu. Niektóre motywy sztuki dogońskiej, na przykład podobizny węża, można odnaleźć także u innych starożytnych cywilizacji.

Ta książka przedstawia nową interpretację pochodzenia wiedzy Dogonów i zaskakujących podobieństw ich mitów z teoriami współczesnej nauki. I wysuwa śmiałą hipotezę: legendy Dogonów opisują to, co wydarzyło się naprawdę przed tysiącami lat, gdy tajemniczy Nauczyciele przekazali ludzkości swoją mądrość.

źródło opisu: Amber, 2007

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Mateusz | 2017-10-12
Przeczytana: 12 października 2017

Książka dobra dla miłośników paleoastronautyki. Autor stara się udowodnić, że niecałe 6 tys. lat temu Ziemię odwiedzili "nauczyciele", którzy przekazali, prymitywnym wówczas, plemionom zaawansowaną wiedzę np. o cząstkach elementarnych, fizyce kwantowej i powstaniu wszechświata. Wiedzę tę obrali jednak w takie słowa, by ówcześnie żyjący człowiek je zrozumiał (czyli nie wprost, ale wplątaną w różne legendy i historie (np. otworzenie się jaja Ammy ma symbolizować Wielki Wybuch)).

krystyna kalinowska | 2012-03-13

Plemię afrykańskie ,które posiada rozległą wiedzę o Syriuszach A B C.o których współczesna astronomia nie posiadła jeszcze wiedzy do końca

Stanisław Pawelski | 2016-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2016