Dzień, w którym nauczyłem się żyć

Laurent Gounelle Wydawnictwo: Świat Książki literatura piękna
Le jour où j'ai appris à vivre
Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak
Świat Książki
Le jour où j'ai appris à vivre
literatura piękna
Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak

Cyganka przepowiada głównemu bohaterowi śmierć. Dlatego postanawia on zmienić swoje życie i ustala nowa hierarchię wartości. Pomaga mu w tym ciotka, która stoi za całym tym koglem-moglem.
Do Coelho autorowi daleko. Ale jeśli ktoś lubi tematykę samorozwoju, szukania w życiu tego co najcenniejsze to jest to baaardzo lekka, krótka i przyjemna powiastka. Dużo tu monologów a...

Wszyscy kiedyś odejdziemy. A co zrobilibyście, gdyby się okazało, że to już na pewno za rok?
To dobre ćwiczenie dla samoświadomości, samopoczucia i życiowego remanentu.
Przed takim wyborem staje bohater książki.
Dobrze się czyta i choć poznajemy stare prawdy, to warto je czasem trochę odkurzyć i bardziej sobie uświadomić, co znaczą.
Lektura na letnie ciepłe wieczory.

Książka opowiada o losie współpracowników firmy (jednym z nich główny bohater Jonathan) , sąsiedzie, blogerze, tenisiście.
Książka pobudza do refleksji ....
Ciekawe historie ale nie powalające z nóg.
PLUS Interesujące zakończenie książki.

Oj dużo czasu upłynęło zanim to przeczytałem. Prosta, naiwna, kilka wątków. W prawdziwym życiu niema takich zbiegów okoliczności, nikt tak nie kombinuje... Może szkoda ale tak jest...
Niby momentami pojawiało się zaciekawienie, jednak zbyt małe by przeczytać to w normalnym czasie, a książeczka cieniutka... Moim zdaniem niewykorzystany potencjał.

Cieszę się, że powstają takie książki, w których autor opowiadając ciekawą historię, przemyca lekcje o innym spojrzeniu na życie. Dzięki temu, jak Laurent Gounelle, rozbudza w czytelniku chęć rozwoju, zmiany, życia w pełni.

Książka inna od wszystkich. Niewiarygodna otworzyłam mi oczy na wiele ciekawych spraw, a także fajna historia idealnie opowiedziana.

Bardzo ciekawa książka. Uzmysławia co naprawdę liczy się w życiu i jakimi wartościami się kierować. 👌😊

Taką książkę mógł napisać tylko "życiowy geniusz"! I rzadna recenzja nie odda emocji, przesłania, ani niesamowitej treści, którą ona zawiera. To trzeba przeczytać! Książka z gatunku tych po przeczytaniu których nie wiadomo co powiedzieć....

Sympatyczna opowieść, przekazująca zwykła prawdę o szczęśliwym życiu w ciekawy sfabularyzowany sposób. Warto przeczytać, aby odświeżyć sobie wszelkie książki o samorozwoju i odnajdowaniu równowagi w życiu.

Tytuł dosyć inspirujący, powiedziałabym nawet, że lekko podnoszący na duchu. Pomysł na książkę jest dobry, jednakże dalsza fabuła trochę poszła trochę w nie tą stronę co trzeba. Ale zacznijmy od początku. Mamy do czynienia z trzydziesto-czterdziostoletnim mężczyzną, który aktualnie jest w separacji. Małżeństwo, wraz ze swoim przyjacielem, prowadzi firmę ubezpieczeniową....

• 2020
  • 2016