Dzień, w którym nauczyłem się żyć

Okładka książki Dzień, w którym nauczyłem się żyć Laurent Gounelle
Okładka książki Dzień, w którym nauczyłem się żyć
Laurent Gounelle Wydawnictwo: Świat Książki literatura piękna
Le jour où j'ai appris à vivre
Świat Książki
2016-04-13
2016-04-13
Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak

Książka zdecydowanie dla osób świadomych który zgłębiają zagadnienia "żyć tu i teraz, mindfullness, uwazność. Dla innych czytelników będzie to infantylna opowiastka.

To raczej filozoficzna opowiastka o tym jak w szybkim i powierzchownym życiu codziennym gubimy wartości, które stanowię jego esencję. Jak sami fundujemy sobie samotność i rozczarowanie przez brak empatii i bezmyślność. Przesłanie idealistyczne ale też trochę naiwne. Książka do refleksji ale bez złudzeń.

Cyganka przepowiada głównemu bohaterowi śmierć. Dlatego postanawia on zmienić swoje życie i ustala nowa hierarchię wartości. Pomaga mu w tym ciotka, która stoi za całym tym koglem-moglem.
Do Coelho autorowi daleko. Ale jeśli ktoś lubi tematykę samorozwoju, szukania w życiu tego co najcenniejsze to jest to baaardzo lekka, krótka i przyjemna powiastka. Dużo tu monologów a mało akcji. Fabuła dość przewidywalna, ale jeśli ktoś chce i umie wyciśnie z niej coś dla siebie. Wiedzieliście, że drzewa potrafią komunikować się ze sobą? Zadziwiające, prawda?

Wszyscy kiedyś odejdziemy. A co zrobilibyście, gdyby się okazało, że to już na pewno za rok?
To dobre ćwiczenie dla samoświadomości, samopoczucia i życiowego remanentu.
Przed takim wyborem staje bohater książki.
Dobrze się czyta i choć poznajemy stare prawdy, to warto je czasem trochę odkurzyć i bardziej sobie uświadomić, co znaczą.
Lektura na letnie ciepłe wieczory.

To dobre ćwiczenie dla samoświadomości, samopoczucia i życiowego remanentu.
Przed takim wyborem staje bohater książki.
Lektura na letnie ciepłe wieczory.

Książka opowiada o losie współpracowników firmy (jednym z nich główny bohater Jonathan) , sąsiedzie, blogerze, tenisiście.
Książka pobudza do refleksji ....
Ciekawe historie ale nie powalające z nóg.
PLUS Interesujące zakończenie książki.

Książka pobudza do refleksji ....
Ciekawe historie ale nie powalające z nóg.
PLUS Interesujące zakończenie książki.

Oj dużo czasu upłynęło zanim to przeczytałem. Prosta, naiwna, kilka wątków. W prawdziwym życiu niema takich zbiegów okoliczności, nikt tak nie kombinuje... Może szkoda ale tak jest...
Niby momentami pojawiało się zaciekawienie, jednak zbyt małe by przeczytać to w normalnym czasie, a książeczka cieniutka... Moim zdaniem niewykorzystany potencjał.

Cieszę się, że powstają takie książki, w których autor opowiadając ciekawą historię, przemyca lekcje o innym spojrzeniu na życie. Dzięki temu, jak Laurent Gounelle, rozbudza w czytelniku chęć rozwoju, zmiany, życia w pełni.

Książka inna od wszystkich. Niewiarygodna otworzyłam mi oczy na wiele ciekawych spraw, a także fajna historia idealnie opowiedziana.

Bardzo ciekawa książka. Uzmysławia co naprawdę liczy się w życiu i jakimi wartościami się kierować. 👌😊

Taką książkę mógł napisać tylko "życiowy geniusz"! I rzadna recenzja nie odda emocji, przesłania, ani niesamowitej treści, którą ona zawiera. To trzeba przeczytać! Książka z gatunku tych po przeczytaniu których nie wiadomo co powiedzieć....

• 2016
  • Psychologia