Dzień, w którym nauczyłem się żyć

Wydawnictwo: Świat Książki
Le jour où j'ai appris à vivre
Ag2S

A gdyby wszystko miało zacząć się dziś? Wyobraźmy sobie, że jest niedziela, przechadzamy się po bulwarach San Francisco, gdy nagle Cyganka chwyta nas za rękę, by odczytać z niej przyszłość. Lekko rozbawieni, pozwalamy na to, ale nagle jej oczy przygasają, wpatrzone w dal. Tego, co potem powie, wolelibyśmy nigdy nie usłyszeć. Od tej chwili nic nie będzie już takie, jak wcześniej, nie zdołamy...

A gdyby wszystko miało zacząć się dziś?

Lekko rozbawieni, pozwalamy na to, ale nagle jej oczy przygasają, wpatrzone w dal. Tego, co potem powie, wolelibyśmy nigdy nie usłyszeć. Od tej chwili nic nie będzie już takie, jak wcześniej, nie zdołamy trzymać się wytyczonych ścieżek dnia powszedniego.

Właśnie to przydarzyło się Jonathanowi. Po takim poruszającym spotkaniu zaczyna się wielka przygoda odkrywania samego siebie, podczas której doświadczenia, jakich zazna, całkowicie zmienią jego spojrzenie na własne życie.

Dzień, w którym nauczyłem się żyć to pełna blasku powieść z pozytywnym przesłaniem, która rzuca nowe światło na ludzką egzystencję i nastawienie do innych.

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produkto...(?)

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produkto...»

Dominika | 2016-04-27

"Dzień, w którym nauczyłem się żyć" Laurent Gounelle
Nie wolno niszczyć książek! Wciąż powtarzam te słowa moim dzieciom, bo mnie również uczono tej zasady. Ale czasem zdarza mi się zaznaczyć w książce jakiś cytat, fragment, a nawet napisać coś na marginesie ołówkiem! Staram się robić to bardzo delikatnie, żeby książka w żaden sposób na tym nie ucierpiała. Nie bazgrzę w książkach notorycznie, ale zdarzają się wyjątkowe lektury i wtedy nie mogę się powstrzymać, podkreślam, zakreślam, zaznaczam, notuję na marginesach swoje przemyślenia i naklejam zakładki indeksujące. Tak postępuję tylko i wyłącznie z książkami, które stały się dla mnie ważne, które wniosły coś do mojego życia i wiem, że będę do nich wielokrotnie wracać.
Jesteś młody i myślisz, że masz przed sobą całe życie. Świetna praca, pieniądze i prestiż, czynią z ciebie wzór do naśladowania. Jesteś łakomym kąskiem i musisz uważać na ludzi znajdujących się w twoim otoczeniu, bo nie wszyscy dobrze ci życzą. Bagatelizujesz sygnały...

Eljot | 2018-08-17
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

Tytuł dosyć inspirujący, powiedziałabym nawet, że lekko podnoszący na duchu. Pomysł na książkę jest dobry, jednakże dalsza fabuła trochę poszła trochę w nie tą stronę co trzeba. Ale zacznijmy od początku. Mamy do czynienia z trzydziesto-czterdziostoletnim mężczyzną, który aktualnie jest w separacji. Małżeństwo, wraz ze swoim przyjacielem, prowadzi firmę ubezpieczeniową. Pewnego dnia Jonathan spotyka cygankę, która przepowiada mu, że umrze. Czy taka przepowiednia pozostałaby bez odzewu u kogokolwiek? Tak więc, nie bądźmy zdziwieni, że i w tym przypadku mężczyzna jest poruszony i przestraszony. Ale z biegiem czasu zaczyna do niego docierać, że jego dotychczasowe życie jest bezsensowne. Stracił żonę przez pomyłkową historię z romansem, nie ma zbyt dobrego kontaktu z córką, nie cieszy go praca i do tego postrzegany jest jako osoba, która nigdy nie mówi tego co myśli.
To co mi się w niej nie podoba, to wątek podglądacza, który bardzo niewiele wnosi do książki. Powiedziałabym, że wręcz...

Beata | 2016-10-19

To moja druga książka tego autora. I oczywiście ta również jest z filozoficznym przesłaniem. Zresztą autor jest specjalistą w dziedzinie rozwoju osobistego. Jednak muszę przyznać, że bardziej podobała mi się pozycja "Bóg zjawia się incognito". Czasami warto sięgnąć po takie książki i zastanowić się nad własnym życiem.

Fantasy-Bestiarium | 2016-07-06

"Dzień, w którym nauczyłem się żyć" autorstwa Laurenta Gounellea jest pozycją ciekawą, od pierwszych stron wciągającą w świat książki. Powieść czyta się lekko i przyjemnie, bohaterowie są barwni, a pozytywne przesłanie dodatkowo zachęca do czytania. Historia przedstawiana przez autora ukazuje blaski i cienie ludzkiej egzystencji. Wsiąknąłem od pierwszej do ostatniej strony w lekturę i ani przez moment się nie nudziłem podczas czytania.

Jonathan mieszka w San Francisco, prowadzi życie jak wiele innych osób w tym ogromnym i hałaśliwym mieście. Pewnego dnia gdy przechadza się po jego tętniących gwarem ulicach zaczepia go pewna Cyganka. Postanawia przepowiedzieć mu przyszłość, chwyta go za rękę i nagle jakby zamiera. Niestety to co usłyszy Jonathan na bulwarach w San Francisco raz na zawsze odmieni jego życie. Utarte tory jego losów zaczną zmieniać się, a mężczyzna na nowo pozna samego siebie. Jedno niespodziewane spotkanie z tajemniczą Cyganką raz na zawsze zmieniło jego z pozoru...

jupie | 2016-06-15
Przeczytana: maj 2016

Zapominamy czasem co w życiu jest naprawdę ważne. Pracujemy, gonimy za pieniądzem, a chwile pobycia samemu z sobą, z naturą, z rodziną schodzą na jakiś dalszy plan. Ta książka uświadomi może, że jednak są wartości wyższe, a droga za pieniądzem jest drogą donikąd. Liczy się życie w zgodzie ze sobą, drugi człowiek i dobro, które zawsze wraca. Na tej książce trzeba się skupić, brak tu też emocjonujących zwrotów akcji, ale tu przecież nie o to chodzi. Jeżeli książka miała mi przypomnieć co w życiu jest ważne, i napełnić mnie jakimś optymizmem, czy nawet chęcią czynienia dobra - z pewnością spełniła swoją rolę.

alexa | 2017-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2017

Bardzo irytowałam się czytając te wypociny. Książka męcząca. Wywody ciotki Margi świętsze od papieża a mądrości w nich jak na lekarstwo. Obrzydliwy wątek Ryana, fałszywy przyjaciel w pracy a dobre uczynki Jonathana ani dobre ani złe.Zadziwiający moment przejścia na "Zdrowe odżywianie" Wszystko razem nudne ale dzielnie dobrnęłam do ostatniej strony gdzie "koło zatoczyło okrąg" :)

Rzatka | 2018-10-22
Przeczytana: 23 września 2018

Sympatyczna opowieść, przekazująca zwykła prawdę o szczęśliwym życiu w ciekawy sfabularyzowany sposób. Warto przeczytać, aby odświeżyć sobie wszelkie książki o samorozwoju i odnajdowaniu równowagi w życiu.

Misiaczyna | 2017-05-10
Przeczytana: 10 maja 2017

Niby lekka i przyjemna, ale zawierająca mnóstwo mądrości i słów do przemyślenia!
Polecam zdecydowanie!

SimplyEverythingPL | 2016-06-26
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Książka jest ciekawa. Jej atutem jest nie akcja, tylko zawarte przesłanie. Optymistyczna i zmieniająca spojrzenie na wiele spraw. Polecam

Bonia | 2016-11-07
Przeczytana: październik 2016

książkę czyta się lekko i przyjemnie. Przypomina co w życiu ważne, na czym powinniśmy się skupić, czemu warto poświęcać czas.