Kot Filemon i Kopciuszek. Nowe przygody

Wydawnictwo: Wilga
978-83-259-0177-6
bajka, koty, Bonifacy, Filemon, edukacja
Sabinka

Oto NOWE PRZYGODY jednego z waszych największych dobranockowych przyjaciół! Kot Filemon, Bonifacy, Szczeniak, Babcia i Dziadek znów bawią i uczą. Czego uczą?

źródło opisu: okładka

Sabinka | 2011-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2011

Nowe przygody Filemona to książeczka, po którą moje dziecko sięga najchętniej i najczęściej powraca do niej by pooglądać samemu obrazki. Nie dziwie się synkowi, ponieważ pan Wojciech Stachyra postarał się o to by ilustracje były z najwyższej półki, moim i synka zdaniem są.
Autorzy rewelacyjnie łączą wątek kotów - Filemona i Bonifacego z z klasycznymi bajkami, które znają wszyscy. Połączenie jest zazwyczaj zabawne, z fajnymi śmiesznymi sytuacjami, które aż chce się czytać i czytać :o)
Jako rodzic mogę stwierdzić, że bajeczka jest tak napisana, by dzieci mogły z niej "wynieść" wiele morałów i wniosków. Książki uczą szacunku do innych osób, a także zwierząt. Niestety w wielu bajkach o tym się już zapomina, a dzieci poznają tylko realia świata teraźniejszego czyli głównie przemoc. Tym bardziej cieszę się, że od dawna nasze dziecko woli zająć się bajeczką czytaną, tak interesującą, dobrą, a przede wszystkim taką, która potrafi go oderwać od szarej codzienności ....
Z punktu widzenia...

Kafki | 2012-09-29