Dekorowanie ciast, ciasteczek i tortów

Tłumaczenie: Magdalena Jatowska
Wydawnictwo: RM
dokracja, wypieki, ciastka, ciasteczka
Dorota Smakuje

Jeśli lubisz przygotowywać wypieki na specjalne okazje albo "zwieńczać" codzienne posiłki niebanalnym deserem, ale brak Ci pomysłu na udekorowanie tych smakołyków, ta książka jest dla ciebie! Znajdziesz w niej nie tylko przepisy na ciasta, masy, lukry i kremy, ale także wskazówki, jak łatwo, a zarazem efektownie przybrać tort, ciastka i babeczki. Nauczysz się, jak zrobić szprycę z pergaminu,...

Znajdziesz w niej nie tylko przepisy na ciasta, masy, lukry i kremy, ale także wskazówki, jak łatwo, a zarazem efektownie przybrać tort, ciastka i babeczki. Nauczysz się, jak zrobić szprycę z pergaminu, ozdobić ciasteczka lukrem i zabarwić krem barwnikiem spożywczym w paście. Pomogą Ci w tym rady autorki, szczegółowe instrukcje i kolorowe zdjęcia przedstawiające poszczególne etapy wykonywania niezwykłych ozdób.

Kilkadziesiąt prostych, świetnych pomysłów na dekorowanie ciastek, tortów i babeczek - na urodziny, Dzień Matki, wesele, Boże Narodzenie lub na co dzień.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: wydawca

Hm… tak jak gotowanie to mój wróg tak pieczenie ciast to moje hobby. Uwielbiam robić słodkie smakołyki i niestety uwielbiam je również zajadać. Na szczęście mam w domu całkiem sporą konkurencję w temacie pałaszowania wszystkich słodkości w postaci męża i córki, bo dziś pewnie znacznie łatwiej byłoby mnie przeskoczyć niż obejść. A tak jest szansa, że jeszcze przez długi czas będę chodzić o własnych siłach a nie turlać się z miejsca na miejsce ;)

Tak czy inaczej piec uwielbiam. Na tę czynność nigdy nie brakuje mi ochoty i czasu. Cieszę się, że w prosty sposób potrafię stworzyć mini dzieło, które potem wszyscy z przyjemnością kosztują i mruczą przy tym z wielka przyjemnością. Zawsze tylko strasznie ubolewałam, że dania, które z takim zaangażowaniem i pasja tworzę choć są naprawdę bardzo smaczne – z wyglądu nie dorastają do pięt twórczości nawet najmniej uzdolnionych cukierników. Zawsze marzyłam o tym, by moje ciasta i ciasteczka zachęcały nie tylko smakiem i zapachem, ale również...

Nezumiko | 2015-04-01
exrybka | 2014-06-23