Zwykła książka kucharska

Wydawnictwo: WAM

Masz wolny weekend w domu i chcesz przygotować wykwintne śniadanie? Zaprosiłaś przyjaciół, a w głowie brak pomysłu na oryginalny obiad? Szykuje się dobra zabawa ze znajomymi? A może rodzina zapowiedziała się na święta? Po prostu potrzebujesz Zwykłej Książki Kucharskiej z przepisami na: rozmaite pasty, domowy pasztet i tosty na śniadanie; przystawki, sałatki, surówki, albo nalewki na...

Po prostu potrzebujesz Zwykłej Książki Kucharskiej z przepisami na:
rozmaite pasty, domowy pasztet i tosty na śniadanie;
przystawki, sałatki, surówki, albo nalewki na zdrowie;
tradycyjny barszcz z pasztecikami, schab ze śliwkami lub kaczkę po pekińsku na obiad;
pierniki, szarlotkę królewską, czy torcik tiramisu na deser.

Zwykła Książka Kucharska jest opowieścią kulinarną Anny Karasiowej; opowieścią o tym, jak zwykłym potrawom nadać wyjątkowy smak. Autorka dzieli się swoim własnym doświadczeniem oraz rodzinną tradycją świątecznych potraw. W doskonaleniu sztuki kulinarnej chętnie czerpała z rad bliskich jej osób.

Niech przyniesie dużo radości przy wspólnym gotowaniu i spożywaniu posiłków.

źródło opisu: WAM, 2013

źródło okładki: Własne

Marta | 2013-03-27
Na półkach: Przeczytane, My Precious!, 2013
Przeczytana: 24 marca 2013

Nie przepadam za gotowaniem. Zdecydowanie najbardziej smakują mi potrawy przygotowane przez mamę, która rozpieściła mnie pod tym względem i do tej pory raczej nie muszę wykazywać się w kuchni. Od czasu do czasu próbuję coś upichcić i wówczas niezbędnym elementem wyposażenia kuchni staje się książka kucharska. Ostatnimi czasy wpadła w moje ręce „Zwykła książka kucharska” Anny Karasiowej. Tytuł publikacji jest nieco przewrotny, bo akurat omawiana książka, jest zdecydowanie niezwykła, bowiem pomiędzy przepisami wplecione zostały króciutkie opowiastki kulinarne tworzące niepowtarzalny klimat.
Autorka jest doświadczoną kucharką, która wszystkie prezentowane przepisy wypróbowała osobiście. Dzięki temu można mieć pewność, że potrawa, którą chcemy wykonać na pewno się uda. Ponadto Anna Karasiowa dzieli się z czytelnikami własnymi przemyśleniami, radami i rożnymi tajnymi sztuczkami ułatwiającymi życie tym, którzy czują się w kuchni niepewnie. Przepisy prezentowane w książce nawiązują do...

aga | 2014-03-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kulinarne

Mam słabość do książek kulinarnych :) ta mnie ujęła swoim tytułem. No bo w sumie czy książka kucharska może być zwykła? Owszem może i to w jak najlepszym tego słowa znaczeniu. Książka Anny Karasiowej jest opowieścią o tym, jak zwykłym potrawom nadać wyjątkowy smak. Autorka dzieli się z nami swoim doświadczeniem, rodzinna tradycją i także, radami bliskich ludzi.
Znajdziemy w książce przepisy na łatwe śniadania, dania mięsne, potrawy bezmięsne, kasze, jarzyny a nawet na domowe nalewki i przetwory z owoców.Przepisy nie są jakoś specjalnie wyszukane w końcu to zwykła książka kucharska czyli dla każdego. Fajnym dodatkiem jest rozdział szczypta wiedzy, gdzie znajdziemy informacje o przyprawach i mieszankach korzennych oraz ziołach w kuchni.

Na półkach: Przeczytane, WAM

Nie wiem czy wspominałam Wam już kiedyś, ale z zawodu jestem kucharką. Co prawda nie ma się za bardzo czym chwalić, bo niestety w szkole nie nauczyłam się zbyt wiele na ten temat. Jeżeli chodzi o praktykę to najlepsza jest oczywiście ta którą mam w domu przy mojej rodzinie :) Jestem więc raczej samoukiem, czego nie wiem to podpytam się mamy, teściowej lub babci. Każdy zawsze podpowie mi co nieco. Ale uwielbiam też wszelakie książki kucharskie. Bez różnicy czy dotyczące jakiejś konkretnej grupy dań czy też posiadającej przepisy na wszystkie możliwe potrawy. No po prostu bardzo lubię książki pełne wspaniałych przepisów, chociaż 3/4 z nich pewnie nigdy nie wykorzystam, ale nie ważne, najważniejsze żeby moja kolekcja tychże książek się rozrastała :)

Kiedy więc w nowościach wydawnictwa WAM zobaczyłam tę książkę od razu zapragnęłam ją mieć. Tytuł wydaje się taki zupełnie zwyczajny i prosty, ale czułam, że w środku znajdę wiele ciekawych inspiracji. I oczywiście znalazłam... Kilka...

julia-orzech | 2013-04-15
Przeczytana: marzec 2013

Zwykła książka kucharska
Uwielbiam przeglądać książki kucharskie, napawać oczy smakowitymi zdjęciami, wdychać prawie namacalny zapach przypraw, ziół, wanilii i cynamonu. Mogę godzinami kartkować i wybierać to, co mogłabym przygotować w swojej kuchni. Nie boję się eksperymentów i nie zrażają mnie skomplikowane przepisy, natomiast na co dzień wolę żeby było szybko, w miarę łatwo i smacznie. Z tego też względu gustuję w książkach, które pomagają w codziennym gotowaniu uwzględniając przy tym jednak desery i niespodziewane wizyty gości.
Idealnie w moje gusta wpasowała się więc Zwykła książka kucharska Anny Karasiowej, która sprawdza się właściwie w każdej sytuacji. Zamiera przepisy na śniadania, obiady, desery, przekąski, a nawet na domowe nalewki i przetwory z owoców. W każdej kategorii można znaleźć bardzo zróżnicowane potrawy. Od tych najprostszych, do nieco bardziej skomplikowanych i wykwintnych. Dodam, że osobno zostały potraktowane potrawy na Boże Narodzenie i Wielkanoc. Wszystko...

Paulina Kwiatkowska | 2013-03-31

Jak już pewnie zauważyliście, mam słabość do książek kucharskich, z których bardzo lubię czerpać inspiracje. Gdy na rynku ukazała się ,,Zwykła książka kucharska” Anny Karasiowej nie potrafiłam przejść koło niej obojętnie.

Pozycje różnią się od siebie, jednak do każdej z nich mam sentyment. Wzbudzają we mnie podziw dla ogromu pracy, jaki był potrzebny do ich przygotowania.

Książka bardzo mi się podobała, znajdują się przepisy na wiele dań. Wszystko czytelnie objaśnione, podane składniki, dokładny sposób wykonania. Bardzo dużo zdjęć, co jest wielkim plusem.

Od razu postanowiłam także wykonać Makaroniki kokosowe Igi, przepyszne !

Książka została wydana w twardej oprawie przez co może służyć nam przez długie lata. Ilustracje wyraziste, dania przepięknie wykonane, za bardzo nie mam się do czego przyczepić. Potrawy różnorodne, o niektórych jeszcze nie słyszałam. Ta pozycja z pewnością będzie dla mnie wielką pomocą przy gotowaniu!

,,Zwykła książka kucharska” to wspaniała pozycja dla...

Gosiarella | 2013-04-10
Przeczytana: kwiecień 2013

Jakub43 | 2013-12-09
Przeczytana: 30 listopada 2013

Jest to dobra książka kucharska z kuchnią prawie polską. Z ostatnich kupionych książek kulinarnych polecam też Rozsmakuj się w powiecie bydgoskim, Izabeli Chudzyńskiej. To album o kuchni tu i teraz, dla nas

Halina | 2016-12-31
Agnieszka | 2015-11-20