83-85606-01-7
Maryla Rodowicz
Misieńka

Autobiografia Maryli Rodowicz

MadameShepard | 2015-09-10

Nie da się tej książce dać wysokiej oceny, choć napisana jest w naprawdę fajny sposób. Maryla Rodowicz wykazuje się talentem do opowiadania anegdot, narrację prowadzi na luzie, zabawnym językiem potocznym i z dużym poczuciem humoru. Czytałam to z ogromną przyjemnością - do czasu. Gdy tak naprawdę autorka zaczęła gonić w piętkę, w kółko opisując swoje podboje demoludów, uwodzenie kolejnych żonatych mężczyzn i świństwa, jakich się doczekała od pary kolegów z branży. Szkoda, że pozwoliła sobie na ulewanie jadu, przez co zaniżyła poziom książki. Nie raziłyby te żale tak dotkliwie, jeśli jednocześnie nie wynosiłaby samej siebie i swojej oszałamiającej kariery pod niebiosa. No, nie było więcej piosenkarek w Polsce, tylko Rodowicz - kochana przez wszystkich. Rozpływanie się nad cudowna postacią Wojciecha Jaruzelskiego, który wzbudził w autorce podziw i autorytet pominę wymownym milczeniem.
Ogólnie, byłoby super, gdyby nie wypłynęły na wierzch męty, a autorka nie uważałaby siebie za...

Piotr Wegner | 2015-08-01

Uwaga: ocena zawyżona, bo jestem wielkim fanem. Chociaż Maryla potrafi czasem palnąć jak łysy warkoczem o kant kuli.

Karolina | 2016-11-16
mariola | 2016-09-30