Maryla. Królowa jest tylko jedna

Okładka książki Maryla. Królowa jest tylko jedna Maryla Rodowicz, Maria Szabłowska
Okładka książki Maryla. Królowa jest tylko jedna
Maryla RodowiczMaria Szabłowska Wydawnictwo: Burda Publishing Polska biografia, autobiografia, pamiętnik
Burda Publishing Polska
2015-01-01
2015-01-01
Maryla Rodowicz niech żyje bal polskie wokalistki popowe Małgośka

Okładka książki Maryla. Życie Marii Antoniny Maryla Rodowicz, Maria Szabłowska
Maryla. Życie ... Maryla Rodowicz, Ma...
Okładka książki Wariatka tańczy Maryla Rodowicz, Jarek Szubrycht
Wariatka tańczy Maryla Rodowicz, Ja...

"Maryla. Królowa jest tylko jedna" to już druga część książki spisanej przez Marię Szabłowską. Podobnie jak w pierwszym tomie, tutaj również mamy wywiady z przeróżnymi osobami z życia Maryli, na temat samej Maryli. Jaka jest, jak się z nią pracuje, jakie ma wady i zalety. Wywiady zostały przeprowadzone m.in. z jej córką, stylistkami, makijażystką, fryzjerką, muzykami, a nawet i z fanami! Z osobami, które Marylę dobrze znały w przeszłości i mogą przytaczać historie z czasów, kiedy koncertowała jeszcze w ZSRR, ale także z osobami, które mają bezpośrednio do czynienia z Marylą teraz. Oczywiście, wszystkie wywiady są okraszone komentarzami Maryli, także możemy od razu dowiedzieć się jak ona pamięta pewne wspominane wydarzenia albo co sądzi na różne tematy.

Książka jest wydana przepięknie, podobnie jak i pierwsza część, tylko tamta była utrzymana w czerwonej kolorystyce, a ta poszła zdecydowanie w niebieski. Ma twardą oprawę i prezentuje się na regale świetnie. W środku znajduje się mnóstwo fotografii z różnych okresów życia Maryli, a także jej kostiumów, które zawsze robią wrażenie!

Wiem, że to pozycja raczej kierowana do fanów Maryli, ale ja polecam każdemu, ponieważ Marylę naprawdę warto lepiej poznać. Jest niesamowitą artystką, która dla polskiej piosenki zrobiła wiele. Posiada w swoim repertuarze ponad 2000 utworów, które grała na całym świecie! Osoba z tak długą i bogatą historią nie może być dla nikogo kimś nudnym, a forma wywiadów jest na tyle lekka i przystępna, że szczerze polecam. ;)

• 2016
  • Biografie