Marie jego życia

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM

Monografia dziejów miłości autora Trylogii. Na podstawie wielu nowych odkryć, listów, pamiętników, wspomnień rodzinnych autorka odtworzyła los pięciu Marii, które wpisały się w życie i twórczość Henryka Sienkiewicza, stały się pierwowzorami jego bohaterek.

milenaj | 2012-04-08

Sienkiewicza nie polubiłam od pierwszej strony, pierwszej książki jego autorstwa, po którą sięgnęłam. Długo byłam fanką raczej adaptacji "Pana Wołodyjowskiego", "Qvo vadis?", czy "Krzyżaków", a przede wszystkim mojego ukochanego "Potopu". Do tej pory seans tego ostatniego filmu jest tradycją Bożego Narodzenia w mojej rodzinie. Po latach jednak postanowiłam spróbować raz jeszcze i to, co do tej pory kojarzyło mi się z nudą, nagle pochłonęło mnie bez reszty. Zaczęło się od "Krzyżaków", a potem już poszło dalej.

Podobnie historia ma się z biografią "Marie jego życia" napisaną przez Barbarę Wachowicz. Książka zakupiona przez moją mamę poprzez jeden z pierwszych w naszym domu katalogów wydawniczych. Zabierałam się do niej kilka razy, ale nigdy nie wyszłam poza kilka pierwszych stron. I tak przez lata tkwiła na półce i spoglądała na mnie z coraz większym wyrzutem, przyprawiając mnie o prawdziwe poczucie literackiego zaniedbania. Bo jak tu nie wiedzieć prawie nic o pisarzu, którego...

książek: 2061
liaguszka | 2016-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2016

Druga pozycja pani Wachowicz, jaka wzięłam do ręki i niestety... nie po drodze nam. Nie bardzo odpowiada mi styl , jakim pisze. Może kiedyś...

Soledad | 2014-10-17
Przeczytana: 17 października 2014

Lubię styl pisania Barbary Wachowicz, choć wymaga on przy lekturze wysiłku skupienia. Opowieść o miłościach życia Henryka Sienkiewicza pozwoliła mi dowiedzieć się o pisarzy nieco więcej, niż tylko ze szkolnych biografii. Cieszę się, że dane mi było "poznać" owe Marie...

Elenaj | 2012-07-08
Na półkach: Przeczytane, Biografia

Nikt tak pięknie nie potrafi snuć opowieści jak pani Basia.Kiedy jeszcze występowała mediach, mogłam ją słuchać godzinami.Jej książki są również niezwykłe.Z pasją opowiada o życiu naszych twórców literackich,zaraża miłością do nich ,nigdy nie nudzi.

Dominika_Alicja | 2011-02-22

Najlepsza biografia

Anna | 2015-11-08
Przeczytana: 09 lipca 2015

Polecam wszystkim romantykom jak i tym którzy chcą zobaczyć jak kochał Pan Henryk. Książka potrafi przenieść w jego czasy, pokazać jego naturę, charakter, uczuciowość. Poprzez liczne fragmenty listów wreszcie zobaczyłam Henryka zakochanego, wrażliwego, zabawnego, ale bywa że i wściekłego, rozczarowanego. Śmiałam się i płakałam przy niej. Ubolewałam nad tym, że choć książka pokaźna tak szybko się skończyła.

srebrnanatalia | 2016-11-02
Przeczytana: 1992 rok

Dziękuję mojej Polonistce, która polecała nam książki Barbary Wachowicz jako lektury uzupełniające.

Ella48 | 2017-03-04
Justyna Chylak | 2016-05-15