Szykuj się do odlotu

Wydawnictwo: Telbit

Jako nastolatek Wader powinien cieszyć się życiem i delektować jego najlepszymi smakami. Prawda jest jednak taka, że w bezbarwnym blokowisku codzienność, zamiast pozytywnie nastrajać, rozczarowuje. Rodzina, szkoła, kumple wszystko to ogranicza i odbiera nadzieję. Wader zaczyna marzyć o dorosłym życiu w świecie, który zbuduje według własnego planu. Niestety, plan ten pragnie zrealizować... przemocą. Jakie dramatyczne sytuacje będą musiały nastąpić w życiu chłopaka, by odbudował w sobie poczucie własnej wartościa Czy nauczy się czerpać z rzeczywistości to, co w niej najpiękniejszea Powieść o dojrzewaniu i wszystkim tym, co się na nie składa. O marzeniach, mierzeniu się z samym sobą, o pragnieniach i, oczywiście, o miłości. Dla jednych dojrzałość oznacza rezygnację z marzeń, dla innych podążanie za nimi. To trudny wybór, w którym walutą nie są pieniądze, lecz ludzkie uczucia...

Maitten Henget | 2014-04-16

Uwielbiam tę książkę. Jak dla mnie jest prosta, łatwa, ale cudowna. Mogę czytać ją na okrągło a mimo to i tak odkryje w niej coś nowego. Świetna historia młodego człowieka borykającego się z szarą rzeczywistością. Polecam ją każdemu! :)

Marcelina Bociek | 2013-08-20

Byłam przekonana, że ta książka jest o samobójstwie. Tak mi się jakoś skojarzył tytuł. Wyobraźnia działa. :)
Książka jest łatwa, prosta i przyjemna, ale skłania do przemyśleń co jest jej dużą zaletą. Wciągnęła mnie bardzo szybko i te 190 stron minęło nawet nie wiem kiedy. Opowiada o dość realistycznych problemach młodego człowieka i co fajne pozostawia opinię czytelnikowi. Autorka nie ocenia postępowania głównego bohatera, nie mówi co jest złe, a co dobre. Czytelnik ma pozostawioną wolną rękę co do interpretacji. :)

Iam_leprechaun | 2012-01-16
Przeczytana: 23 stycznia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Życie nastolatka nie jest łatwe. Wiedzą o tym wszyscy, którzy przeszli już proces dorastania - lub są w trakcie. Jedni się buntują, inni przechodzą ten proces spokojnie. A niektórzy woleli by przestać być nastolatkami i wejść w okres dorosłości. Do tych ostatnich zalicza się Wader. Chciałby mieć pieniądze - jak każdy. I te pieniądze udaje mu się zdobyć. Lecz pęd, aby 'mieć więcej' pociąga go do ostateczności.

Książkę czyta się bardzo dobrze. Jest napisana prostym językiem, co jest zrozumiałe - kto pisze trudnym językiem w książce o nastolatkach? Historia chłopaka - jak i osób z jego otoczenia - wciąga szybciej niż się wydaje. Te 9 rozdziałów wydaje się być niczym. Mogę spokojnie polecić jako coś 'lżejszego' na takie wieczory jak teraz - zimne, ponure, niezbyt zachęcające do ruszenia czterech liter poza obszar mieszkania lub domu.

katarzyna_k | 2012-09-18
Przeczytana: 18 września 2012

Po prostu SUPER. Dla nie najlepsze jest to, że jest tu połączenie realności i magii. Mam bardzo podobnych kumpli w szkole i chciałabym, aby przeczytali i zastanowili się nad swoim życiem. W powieści ciągle coś się dzieje i jest napisana fajnie, na luzie. O młodych ludziach i dla młodych.

Kasia | 2012-09-01

NIE NIE NIE. Była dla mnie tylko udręką. Nie rozumiałam wogóle sensu tej książki. Nie wiem...może jestem niedojrzała na tą książke, ale osobiście nie poleciłabym jej nikomu.

Hidan | 2016-05-03
Liwia | 2015-10-17