A jeśli powiem nie...

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wokół Nas". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Siedmioróg
powieść,
Justyna

Jerzy nagle się zatrzymuje. Patrzy w oczy dziewczyny, które w tej chwili wydają się prawie czarne. - Nie znałaś mego imienia, ale zdążyłaś mnie pocałować. - Przecież mnie uratowałeś. - Więc to była zapłata za ratunek? - Nazywaj jak chcesz. Pocałowałam i koniec. - Kasiu - mówi Jerzy i bierze dziewczynę za rękę - Katarzyno, Kasieńko. Czy nie uważasz, że na tej promenadzie jest trochę za dużo...

- Nie znałaś mego imienia, ale zdążyłaś mnie pocałować.
- Przecież mnie uratowałeś.
- Więc to była zapłata za ratunek?
- Nazywaj jak chcesz. Pocałowałam i koniec.
- Kasiu - mówi Jerzy i bierze dziewczynę za rękę - Katarzyno, Kasieńko. Czy nie uważasz, że na tej promenadzie jest trochę za dużo światła?

źródło opisu: Siedmioróg

Justyna | 2010-05-15

Strasznie nudna. Nie polecam.

Nina | 2015-05-26
Przeczytana: 26 maja 2015

Książkę oceniłam jako "przeciętną", ponieważ kilku rzeczy mi tu brakowało. Niewielka objętościowo, byłaby dobrym materiałem na obszerniejszą powieść. Naprawdę dobrym, pod warunkiem, że autor rozwinąłby pewne jej aspekty, a nie prześlizgiwał się po zdarzeniach i odczuciach bohaterów. Rozumiem, że taki był zamysł, nie mnie pouczać, ale uważam, że zbyt dużo tu opisów i rozwinięć nieistotnych rzeczy, za mało natomiast akcji właściwej. Być może autor chciał zmusić czytelnika do refleksji, ale, niestety, moim zdaniem, opisał problemy i rozterki każdego nastolatka, które nie są niczym nowym, a przede wszystkim- nie są zbyt spektakularne. W gruncie rzeczy, Jerzy ma poukładane życie. Jak każdy nastolatek szuka w nim sensu, szuka swojego celu, próbuje odnaleźć siebie, ale... Nie znalazłam w tej książce ani wzruszających, zapierających dech w piersiach zdarzeń, ani głębokich, filozoficznych przemyśleń, jakich chyba spodziewałam się w dalszej części utworu, zaczynając tę książkę.
Wszystko jest...

Vendie | 2016-07-13