Puszka

Seria: Plus Minus 16
Wydawnictwo: Literatura
joly_fh

Puszka dawno przestała być maminą "Pusią". Czy tego żałuje? Czy żałujemy ukochanej zabawki, którą już nie wypada się bawić? Pewnie tak, bo wchodzenie w dorosłość wcale nie jest łatwe. Bohaterka Puszki o tym wie. Musi przejść przez mrok rodzinnych tajemnic, przeżyć gorycz pozornej przyjaźni, odkryć samą siebie. Musi też odpowiedzieć na pytania, których, poza własnym sumieniem, nikt jej nie zada.
To opowieść o wrażliwym poznawaniu świata, który jest tuż obok, ale aby go poznać, trzeba przebić mur. Nie głową. Sercem.

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2014

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/

Buba | 2019-05-11
Przeczytana: maj 2019

Barbara Kosmowska w książce "Puszka" opowiada
o zwykłe nastolatce i niezwykłych relacjach.
Podczas lektury wzruszałam się co chwila ;-)

Tytułowa Puszka nie ma ojca, ale ma świetny kontakt z matką.
Niestety musi się z nią rozstać na rok.
Na ten czas ma zamieszkać z babcią, której nie zna.

Porzuca Warszawę i kumpli, przenosi się do Słupska.
Tam zmienia się jej perspektywa, zmieniają priorytety.
Tworzy więzi z babcią, poznaje przeszłość, rozmyśla,
odwiedza dziewczynkę bez nerki, zdobywa nowych kolegów.
Wieści o wydarzeniach z Warszawy nie są bez znaczenia.

Puszka dojrzewa, ale i popełnia błędy.

To trochę naiwna wizja sielankowych rodzinnych relacji,
ale jakże ciepła i godna pozazdroszczenia :-)
I jakże dobrze się ją czyta :-)

Mogę zapewnić, że nie jest słodko!
Ale jest wzruszająco ;-)
Polecam gorąco!

Teano | 2018-09-21
Przeczytana: 22 września 2018

Urocza

Nathalia | 2018-01-02

Naprawdę ta książka mnie bardzo zaskoczyła. Byłam pod wrażeniem, że książka którą uważałam za nudną okazała się naprawde super. Bez problemu doszłam do końca, a gdy koniec nastąpił byłam zaskoczona, że tak szybko się skończyła. Polecam. Książka opowiada o dziewczynce Józefinie, która ma ksywkę ,,Puszka" Mama Puszki wyjeżdza na rok do Japonii, a Puszka na ten czas musi przenieść się do babci, którą widziała tylko raz. Puszka nie jest jednak przekonana do tego pomysłu.

książkolubna | 2017-11-26

Na tę książkę "nadziałam się" przez przypadek, w mojej szkolnej bibliotece. Bardzo mi się podobała. Szczególnie zapamiętałam miłość głównej bohaterki do czekolady. Książka jest realistyczna, i co istotne poruszane są w niej wątki miłosne.Polecam tą książkę nastolatkom poniżej szesnastu lat, ponieważ starszym będzie się wydawać banalna i nudna. Poza tym jeśli książka Ci się podobała to od razu piszę ,że są inne książki z tej serii. ;)

Anna | 2017-02-08
Przeczytana: 2016 rok

Książka pełna przemyśleń, pozytywnych relacji i ciepła. Zdecydowanie pisana dla młodzieży, ale ja również przeczytałam ją z przyjemnością. Czyta się bardzo przyjemnie mimo przewidywalnego zakończenia.

Przeczytałam "Puszkę" po raz kolejny po kilku latach i po raz kolejny mnie zachwyciła. Język, styl, poruszane problemy - absolutne mistrzostwo. Na pewno wrócę do niej niejednokrotnie. Polecam, polecam, polecam!

Powieść Barbary Kosmowskiej bardzo ciekawa, dobra w odbiorze dużo daje emocji, wzruszeń pozytywnych.
Historia to jest o Puszce, dawno stała się maminą Pusią wkracza w okres dorosłości, poznaje smak miłości, gorycz przyjaźni.
Lekka, przyjemna lektura poruszyła moje serce.

książek: 1986
Lavenda | 2015-09-20
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 2015 rok

Bardzo sympatyczna powieść dla młodzieży, ciepła, nie pozbawiona pewnej domieszki idealizmu, taka w sam raz na pokrzepienie w smętny deszczowy dzień :)

zaczytanamajka | 2014-12-20

Moja przygoda z tą książką rozpoczęła się ze względu na to,że brałam udział w konkursie twórczości pani Barbary Kosmowskiej. Książka bardzo mi się podobała . Mówiąc prostym językiem : "taka swojska książka na miłe popołudnie z herbatą pod kocem dla małolatów które jeszcze lubią poczytać książkę" tak osobiście powiedziałam pani bibliotekarce ,gdy zapytała mnie jak podobała mi się książka. Mimo to iż w konkursie nie udało mi się zająć żadnego miejsca to i tak cieszę się że ją przeczytałam.

Klajka | 2014-10-29
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 29 października 2014

Przyjemna, trochę klimatem przypomina mi Jeżycjadę.