Szykuj się do odlotu

Okładka książki Szykuj się do odlotu Magdalena Wleklik
Okładka książki Szykuj się do odlotu
Magdalena Wleklik Wydawnictwo: Telbit literatura dziecięca
literatura dziecięca
Telbit
2008-01-01
2008-01-01

Okładka książki Ogólnopolski Konkurs Literacki Na Opowiadanie O Tematyce Współczesnej Dorota Dziedzic-Chojnacka, Darek Foks, Tomek Klarecki, Krzysztof Kochański, Marek Kozłowski, Jan Krasnowolski, Miłosz Kamil Manasterski, Monika Mostowik, Marcin Sendecki, Krystyna Stołecka, Jacek Świłło, Leszek Więcko, Magdalena Wleklik
Ogólnopolski K... Dorota Dziedzic-Cho...
Okładka książki XXII Ogólnopolski Konkurs Literacko-Fotograficzno-Plastyczny Konfrontacje 2003 Konstanty Biernat, Marta Chłoń, Dorota Dziedzic-Chojnacka, Zofia Frydel-Kośmider, Ewa Jabłońska, Agnieszka Jędrzejczak, Włodzimierz Jędrzejczak, Henryk Cyprian Konkol, Anna Kwiatkowska, Rafał Lato, Maciej Leśniczak, Henryk Liszkiewicz, Monika Mazur, Dorota Nigbor-Goszczurna, Mariusz Norman, Izabela Rutkowska, Martyna Rzepska, Stefan Sammler, Tomasz Waligórski, Marzena Więcek, Magdalena Wleklik
XXII Ogólnopol... Konstanty Biernat, ...

1964

Z pozoru powieść dla nastolatków, ale poruszy serca każdego z nas (również tych, którzy próg dorosłości przekroczyli już jakiś czas temu). Dotyka ważnych problemów, m.in. braku zrozumienia w najbliższym otoczeniu. Poczucia bezradności, bezbronności budzącego potrzebę drastycznych zmian. Jednocześnie nie przygnębia. Czyta się ją szybko, ale nie „po łebkach”.
Ukazuje życie na pograniczu świata realnego (życie w blokowisku) i świata fantazji. Problemy dojrzewania i moc marzeń. Pierwsze nieśmiałe „trzepotania serca”.

Ukazuje życie na...

Uwielbiam tę książkę. Jak dla mnie jest prosta, łatwa, ale cudowna. Mogę czytać ją na okrągło a mimo to i tak odkryje w niej coś nowego. Świetna historia młodego człowieka borykającego się z szarą rzeczywistością. Polecam ją każdemu! :)

Byłam przekonana, że ta książka jest o samobójstwie. Tak mi się jakoś skojarzył tytuł. Wyobraźnia działa. :)
Książka jest łatwa, prosta i przyjemna, ale skłania do przemyśleń co jest jej dużą zaletą. Wciągnęła mnie bardzo szybko i te 190 stron minęło nawet nie wiem kiedy. Opowiada o dość realistycznych problemach młodego człowieka i co fajne pozostawia opinię czytelnikowi. Autorka nie ocenia postępowania głównego bohatera, nie mówi co jest złe, a co dobre. Czytelnik ma pozostawioną wolną rękę co do interpretacji. :)

Po prostu SUPER. Dla nie najlepsze jest to, że jest tu połączenie realności i magii. Mam bardzo podobnych kumpli w szkole i chciałabym, aby przeczytali i zastanowili się nad swoim życiem. W powieści ciągle coś się dzieje i jest napisana fajnie, na luzie. O młodych ludziach i dla młodych.

Życie nastolatka nie jest łatwe. Wiedzą o tym wszyscy, którzy przeszli już proces dorastania - lub są w trakcie. Jedni się buntują, inni przechodzą ten proces spokojnie. A niektórzy woleli by przestać być nastolatkami i wejść w okres dorosłości. Do tych ostatnich zalicza się Wader. Chciałby mieć pieniądze - jak każdy. I te pieniądze udaje mu się zdobyć. Lecz pęd, aby 'mieć więcej' pociąga go do ostateczności.

Książkę czyta się bardzo dobrze. Jest napisana prostym językiem, co jest zrozumiałe - kto pisze trudnym językiem w książce o nastolatkach? Historia chłopaka - jak i osób z jego otoczenia - wciąga szybciej niż się wydaje. Te 9 rozdziałów wydaje się być niczym. Mogę spokojnie polecić jako coś 'lżejszego' na takie wieczory jak teraz - zimne, ponure, niezbyt zachęcające do ruszenia czterech liter poza obszar mieszkania lub domu.

NIE NIE NIE. Była dla mnie tylko udręką. Nie rozumiałam wogóle sensu tej książki. Nie wiem...może jestem niedojrzała na tą książke, ale osobiście nie poleciłabym jej nikomu.

Polecam, warto

Polecam, warto

Pierwsza ważna powieść w moim życiu. Mam sentyment. Czekam na inne autorki. Jakie jeszcze napisała????

• Na wymianę
  • 52 książki 2019
  • #czytambopolskie
  • Wypożyczone z biblioteki

Dodaj cytat z książki Szykuj się do odlotu