Na dno oceanu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miniatury Morskie/Dziwy Morza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
badania oceaniczne, głębia, oceany,
popularnonaukowa
hunter

W dniu 22 września 1932 roku prof. William Bebe, dyrektor wydziału wypraw naukowych w Nowojorskim Towarzystwie Zoologicznym i inżynier Otis Barton nadali bezpośrednią transmisję radiową z pięćset metrowej głębiny. Niespełna dwa lata później - w sierpniu 1934 roku - w okolicach wysp bermudzkich, schodząc przy pomocy zbudowanej wspólnie batysfery na głębokość 923 metrów, ustanowili niepobity przez 20 lat rekord głębokości.
Prawie równocześnie szwajcarski uczony, profesor August Piccard, pilotując skonstruowany przez siebie stratostat "podniósł dach świata" na wysokość 15 781 metrów. Człowiek wtargnął do stratosfery.
Wkrótce obaj panowie spotkali się na wystawie zorganizowanej przez amerykanina

źródło opisu: opis własny

potak | 2015-11-27