500 cudów świata

9788324519347
cuda świata, podróże, kontynenty
albumy
Isadora

To niezwykła książka przedstawiająca najpiękniejsze i najbardziej warte obejrzenia miejsca naszej planety.Dzięki niej można poznać fascynujące miasta,zachwycić się wspaniałymi krajobrazami i pomnikami przyrody oraz odkryć zaskakującą różnorodność świata zwierząt.

źródło opisu: okładka

Isadora | 2011-03-04
Na półkach: Przeczytane, Albumy, Posiadam
Przeczytana: 2009 rok

"500 cudów świata" to jeden z najpiękniejszych albumów,jakie dane mi było oglądać.
I to nie tylko ze względu na starannie dopracowaną,ba! dopieszczoną szatę graficzną,co w przypadku tego rodzaju wydawnictw jest sprawą priorytetową,lecz także ze względu na zawartość merytoryczną.
Zdarza mi się trafiać na albumy,które cechuje przerost formy nad treścią - ot,kolejna książeczka z kolorowymi,byle jak skomentowanymi zdjęciami.W przypadku tego albumu została zachowana znakomita równowaga tych dwóch czynników - zdjęcia są bajeczne i niebanalne,tekst interesujący i nieszablonowy.Na pierwszy rzut oka widać,że wydawnictwo włożyło dużo serca w swoją pracę i postarało się,by czytelnik przeglądał album z prawdziwą przyjemnością.
Bo też i jest co oglądać - publikacja niniejsza nie tylko odkrywa przed nami najbardziej fantastyczne i niezwykłe miejsca na kuli ziemskiej,ale również w niezwykle atrakcyjny sposób ukazuje te dobrze wszystkim znane ; co więcej - wydobywa ukryte piękno z miejsc,które -...

książek: 2082
Psotka | 2015-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2015

Albumy to gatunek książek bez których nie wyobrażam sobie życia. Mam ich w domu tyle, że regał ma problemy z udźwignięciem - wiadomo jak wygląda piękny, wydany album i ile potrafi ważyć. Dla mnie nie ma znaczenia czy jest on o zwierzętach, roślinach, miastach, zabytkach itp. One po prostu same w sobie są wyjątkowe.

I tak też jest z tym. Zdjęcia - co jedno to piękniejsze. Opisy, które uczą, uświadamiają, informują. Fascynujące ciekawostki - niektóre znane inne nie. I tylko jeden żal w sercu, że większość jeśli nie wszystkie te cuda osobiście mogę obejrzeć tylko na zdjęciu, w albumie, na kartce...

Ciężko o czymś tak wspaniałym pisać recenzję, ale to co mogę powiedzieć to to, że jest to pozycja, którą warto mieć, warto ją poznać i warto zobaczyć!

książek: 1954
Eniutek | 2011-07-29

Album przepięknie ilustrowany i czytelnie ,przystępnie opisany.
Czytając ten album ,chce się to wszystko zobaczyć na własne oczy.

edtta | 2013-05-21
Przeczytana: 21 maja 2013

Bardzo piękny album z dobrze dobranymi zdjęciami i opisami. Nadaje się świetnie na prezent :)

mól-książkowy2016 | 2016-07-13
Justyna | 2015-08-07