The Beatles. Nieznane fotografie

Tłumaczenie: Małgorzata Pawlak
Wydawnictwo: Parragon Books
The Beatles. Unseen Archives
albumy

Zbiór 600 zdjęć pochodzących z archiwum gazety "Daily Mail". Stanowi on wyczerpujący zapis wielu lat niezwykłej historii zespołu. Książka zawiera ponad 200 odbitek z nieopublikowanych do tej pory negatywów.

źródło opisu: Wydawnictwo Parragon, 2007

Isadora | 2011-03-04
Przeczytana: 2010 rok

Obowiązkowa pozycja i prawdziwa gratka dla każdego fana zespołu The Beatles!
W tym albumie wszystko robi wrażenie : zarówno starannie wyselekcjonowane,czarno-białe zdjęcia pochodzące z archiwów gazety Daily Mail (wiele z nich nigdy nie było wcześniej publikowanych),jak i wyczerpujący zapis wielu lat niezwykłych dziejów zespołu.
Moim zdaniem ogromnym plusem tych zdjęć jest to,że większość z nich jest spontaniczna,niepozowana,zrobiona znienacka.Takie zdjęcia cenię sobie najbardziej,ponieważ pozwalają dotrzeć do prawdziwego,nierzadko nieznanego oblicza fotografowanego obiektu,jakiego w innym przypadku nigdy byśmy nie dostrzegli.Jest to szczególnie cenne,jeśli chodzi o zespół,o którym wszystko już chyba napisano i powiedziano.
Na biografię zespołu składają się drobiazgowe życiorysy jego członków oraz ich doskonale udokumentowana wędrówka na szczyt popularności.
Dzięki temu łatwiej nam zrozumieć,skąd się wzięła i czym była beatlemania.
Album zabiera nas w fascynującą podróż śladami...

Alarice | 2012-07-24
Przeczytana: 31 lipca 2012

Dostałam tę książkę dzisiaj, a już zdążyłam obejrzeć wszystkie fotografie i przeczytać połowę z tekstów umieszczonych w poszczególnych rozdziałach. Zdjęcia są przepiękne, okładka prezentuje się bardzo ładnie. Bogaty zbiór, opisy, kalendarium od 1934 aż po 2001 rok, kiedy to zmarł George. Wspaniała pozycja dla prawdziwych fanów Beatlesów oraz dla każdego, kto lubi wyjątkowe lektury. Ucieszyło mnie to, że jest tu streszczony praktycznie każdy ważny etap w życiu Żuczków, że nie jest to sam album ze zdjęciami. Jestem bardzo zadowolona i nie żałuję pieniędzy, które na nią wydałam.

woolton | 2012-08-08

Wspaniała! Nie tylko pełna ciekawych zdjęć ale także wielu informacji o Beatlesach i nie tylko... W dodatku kalendarium od lat 40-tych do 90- tych. Super!

meditative | 2012-11-02
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Pożyczyłam od kolegi i zanosi się na to, że mu jej nie oddam :)

kdk | 2015-12-18

Prawie wszystkie fotografie okazały się znane

Purslane | 2014-10-07
Johannas | 2014-09-30