Tajemnice miejsc niezwykłych

The Atlas of Mysterious Places
83-7129-071-3
albumy
Bacha85

Minione cywilizacje pozostawiły moc tajemnic. Wokół nas znajdują się święte niegdyś miejsca, symboliczne krajobrazy, starożytne miasta, czy zaginione lądy, które fascynują w równej mierze naukowców, co zwykłych poszukiwaczy przygód i turystów. Te tajemnicze miejsca rozbudzają naszą wyobraźnie, a często wprawiają nas w zachwyt. Budzą nasze zainteresowanie religią, astronomią, budownictwem, historii oraz życiem różnych dawnych ludów na całym świecie. Nierzadko owe starożytne miejsca podważają przeświadczenie o doskonałości XX-wieczne technologii i nieomylności naukowego badania. Zagadki, które stopniowo rozszyfrowujemy w owych tajemniczych miejscach, jakże często zaprzeczają współczesnym przypuszczeniom o tak zwanych prymitywnych kulturach naszych przodków.

źródło opisu: Świat książki, 1994

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Marysieńka | 2012-09-15
Przeczytana: 2008 rok

Są pozycje, do których ciągle się wraca. Należy do nich także ta książka. Wraz z autorką odwiedzamy te miejsca na Ziemi, z którymi związane są niewyjaśnione historie, tajemnicze zdarzenia, ciekawe opowieści...Często obiekty są tak stare, że trudno dziś jednoznacznie stwierdzić do czego słuzyły jak np. Stonehenge, Avebury czy Newgrange ale także takie jak Machu Picchu, Kanion Chaco czy Mohendżo Daro. Każde z miejsc jest ciekawie opisane i przedstawione na fotografiach, mapkach i schematach. Informacje podane są zwięźle i w interesujący sposób. Czyta się z dreszczykiem emocji wynikającym z informacji zawartych w tekście.
Polecam wszystkim lubiącym niewyjaśnione tajemnice i ciekawostki z historii naszej ludzkiej cywilizacji a także tym, którzy do pewnych zjawisk podchodzą sceptycznie, z niedowierzaniem...:)))

Piotr | 2017-03-11

Ladnie wydana i ciekawa.Piekne zdjecia.Warto.

yanko wojownik | 2017-12-23
Dawid | 2017-05-13