Powiedz, że mnie kochasz. Listy Remarque'a do Marleny Dietrich

Tłumaczenie: Ewa Kowynia
Wydawnictwo: Twój Styl
Sag mir, dass du mich liebst
83-7163-283-5
Dorota

Poznali się w Wenecji we wrześniu 1937. Ich burzliwy romans stał się szybko wspaniałą iluzją pełną kłamstw i samooszukiwania się. Pisarz, choć zdawał sobie sprawę z bezsensowności związku, nie potrafił go zerwać... Narodził się dramat, któremu zawdzięczamy najpiękniejsze, najtęskniejsze i najbardziej melancholijne listy miłosne XX wieku. Opublikowano je po raz pierwszy w 2001 roku w...

Opublikowano je po raz pierwszy w 2001 roku w Niemczech; teraz tę fascynującą literaturę miłosną, udostępniamy polskim czytelnikom.

źródło opisu: nota wydawcy

TakaJednaMarta | 2018-02-01

Nie bardzo mi ta książka przypadła do gustu. Za dużo słodziutkich słówek w listach, że aż mdli mnie od nadmiaru ich słodyczy. Jedyny list, który może zaskoczyć czytelnika to ten dot. śmierci psa
(znajduje się w środku książki). Zaskakująca odmiana, choć bardzo smutna. E.M. Remarque sprawia wrażenie cierpiętnika, który nie może nie widzieć Marleny Dietrich choć na jeden dzień bo zaraz umrze. Na mój gust, to bardzo infantylne. Choć, co kto lubi...
Plus za pokazanie pojedynczych wspólnych zdjęć Marleny Dietrich z Remarquem oraz zdjęcia oryginalnych listów.

Dorota | 2011-02-03
Przeczytana: 2011 rok