Powiedz, że mnie kochasz. Listy Remarque'a do Marleny Dietrich

Tłumaczenie: Ewa Kowynia
Wydawnictwo: Twój Styl
Sag mir, dass du mich liebst
83-7163-283-5
Dorota

Poznali się w Wenecji we wrześniu 1937. Ich burzliwy romans stał się szybko wspaniałą iluzją pełną kłamstw i samooszukiwania się. Pisarz, choć zdawał sobie sprawę z bezsensowności związku, nie potrafił go zerwać... Narodził się dramat, któremu zawdzięczamy najpiękniejsze, najtęskniejsze i najbardziej melancholijne listy miłosne XX wieku. Opublikowano je po raz pierwszy w 2001 roku w...

Opublikowano je po raz pierwszy w 2001 roku w Niemczech; teraz tę fascynującą literaturę miłosną, udostępniamy polskim czytelnikom.

źródło opisu: nota wydawcy

Dorota | 2011-02-03