Pod rozkazami generała Maczka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bitwy Polskie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
8320209706
II wojna światowa, esej,
historia
hunter

W sierpniu 1944 podczas ciągłych walk z Wehrmachtem, gen. Maczek prowadził swoją dywizję w kierunku Belgii i Holandii. Wyzwolił m.in. Ypres, Gandawę i Passchendale Dzięki znakomitemu manewrowi oskrzydlającemu, po ciężkich walkach Maczkowi udało się wyzwolić Bredę bez strat wśród ludności cywilnej. 26 marca 1945, pod Łukiem Triumfalnym w Paryżu został odznaczony Komandorią Krzyża Legii Honorowej.

4 maja 1945 dywizja dotarła do bazy Kriegsmarine w Wilhelmshaven, gdzie generał przyjął kapitulację dowództwa twierdzy, bazy Kriegsmarine, floty "Ostfriesland"[

John Kolańczyk | 2015-04-20