Battle Royale

Battle Royal
1-56931-778-X
angielski
shamrock

Koushun Takami"s notorious high-octane thriller is based on an irresistible premise: a class of junior high school students is taken to a deserted island where, as a part of a ruthless authoritarian program, they are provided arms and forced to kill one another until only one survivor is left standing.

źródło opisu: okładka

Wkp | 2011-11-23
Przeczytana: 08 sierpnia 2013

Japończycy to dziwny naród. Z jednej strony nowoczesny i postępowy, z drugiej nadal wierzą w dawne bóstwa i przesądy... To również dziwny kraj, jeśli chodzi o tolerancję. W Japonii bowiem akceptowane są rzeczy, które daleko wykraczają poza granice, jakie narzucili sobie europejczycy czy amerykanie. I nie tylko jeśli chodzi o seks (wszędobylska pornografia, też komiksowa, automaty z używaną damską bielizną dla fetyszystów, chore pomysły w stylu Bukkake, które nie sprzedało się nigdzie poza Krajem kwitnącej Wiśni...), ale też i o przemoc. Któż nie słyszał o filmie "Króliki doświadczalne 2: Kwiat z ciała i krwi", który, po trafieniu do USA, był badany przez FBI czy nie jest czasem rejestracją prawdziwego morderstwa. Nie mniej jednak Battle Royale wstrząsnął Japończyków brutalnością. Dlaczego? Przyznam, że po pierwszych rozdziałach byłem gotów to zrozumieć, ale potem...

Cóż...

Ale po kolei.

Shuya ma 15 lat i chodzi do Gimnazjum w Shiroiwa. Pewnego dnia jedzie z klasą na szkolną...

YuukiSaya | 2013-10-14
Na półkach: Przeczytane, EBOOK
Przeczytana: 15 października 2013

Świetny kawał literatury. Ciekawa krytyka państwa totalitarnego, opisy charakterologiczne oddające sprawiedliwość każdemu uczniowi, wartka akcja i niespodziewane zwroty akcji. Z pewnością sięgnę po nią ponownie.

Alajla | 2015-10-05

Niespodziewane zwroty akcji, ciekawe opisy. Nie można się nudzić czytając ta książkę a przy okazji mozna się dowiedzieć wielu ciekawych faktów na temat państwa totalitarnego.

Krycha | 2016-10-10
Przeczytana: 15 września 2016