Battle Royale 13

Cykl: Battle Royale (tom 13)
Wydawnictwo: Waneko
バトル・ロワイアル
komiksy
GiP

Sugimura i Kotohiki polegli z ręki Kiriyamy, pozostała tylko piątka. Shuuya, Kawada i Noriko, którzy chcą uciec z wyspy oraz spragniona krwi demonica Mitsuko i przerażający zabójca Kiriyama.Nadchodzi moment ostatecznej rozgrywki między Soumą i Kiriyamą. Które z nich przeżyje? Z kim zmierzy się w ostatecznej rozgrywce grupa Nanahary?

źródło opisu: Waneko, 2014

źródło okładki: http://waneko.pl

Villiana | 2017-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2017

Po dłuższej przerwie powracam do Battle Royale i rzeźni na wyspie. Straciłam już nadzieję na dodruk tomu 12 i 14, więc będę kończyć serię z lukami i domyślać się, co było między wierszami. Szkoda, bo jedenasty tom skończył się w ciekawym momencie, ominęło mnie rozwiązanie, no ale trudno.

W tomie trzynastym dostajemy dużo rozważań na temat dobra i zła, tego, czy człowiek rodzi się zły z natury, czy to wydarzenia w jego życiu go takim kształtują, czy jest szansa, że w każdym jest pierwiastek dobra itp. itd. Dowiadujemy się też o przeszłości Kawady, jego pierwszym pobycie na wyspie i co się wówczas wydarzyło.

Trudno było mi się wczuć w klimat i powrócić do wydarzeń, do tego całość była lekko przeciągnięta. Ale ogólne wrażenia mam dość dobre. Wątki z Mitsuko mnie nie specjalnie interesowały, nie pałam sympatią do tej postaci, ale przeszłość Kawady jak najbardziej interesująca. I chociaż moi ulubieni bohaterowie pożegnali się już z opowieścią, to chcę poznać zakończenie serii, nawet...

Dullahan | 2018-12-25
su627 | 2018-11-20