Struktura społeczna

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wykłady z socjologii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Scholar
978-83-7383-245-9
ankoszek

Książka jest podręcznikiem socjologii struktur społecznych. Zawiera przegląd najważniejszych teorii, omawia podstawowe metody badawcze i – co bardzo ważne – przedstawia obraz współczesnej struktury społeczeństwa polskiego w kontekście porównawczym. Istotnym wątkiem książki jest problematyka nierówności społecznych, ich odzwierciedlania się w świadomości zbiorowej i społecznych skutków nierówności. Podręcznik adresowany jest przede wszystkim do studentów socjologii i innych kierunków nauk społecznych. W literaturze ostatnich lat nie ma tak szeroko zakrojonej syntezy teorii struktury społecznej z opisem w jej kategoriach konkretnego społeczeństwa.

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl/9590

źródło okładki: http://www.inbook.pl/product/show/103939

kropka75 | 2016-10-28
Przeczytana: 26 października 2016

Nudy na pudy.

Autor pisze tak, że zasnąć można trzy razy na rozdział.
Do tego powtarza się, snuje domysły, zaprzecza.

Czytam o czymś i nie wiem czy mam to przyjąć za pewnik, czy zaraz wyskoczy z jakimś ale. I zwykle wyskakuje. Stronę dalej pojawia się inna teoria albo kontrargumenty.

Musiałam czytać po 2, 3 razy żeby wyciągnąć wniosek, czy faktycznie te klasy upadły, czy jednak nie, tylko się komuś wydawało przez chwilę po śmierci Engelsa.

I tak przy każdym praktycznie temacie.

Można przeczytać, ale radzę nie przywiązywać się do swoich myśli i wniosków, za chwilę może się okazać, że nic co przeczytaliście nie zostało w historii na dłużej. ;)

Bejneeett | 2015-10-26
Na półkach: Serio serio, Przeczytane