Regina libertas : wolność w polskiej myśli politycznej XVIII wieku

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
83-7453-736-1
historia
Wojciech N

Książka jest próbą prześledzenia historii idei wolności, która w wieku XVIII, podobnie zresztą jak i wcześniej, budziła w Polsce wiele emocji. Od klasycyzmu wolność była przedmiotem dumy, apologii i zachwytów, a zarazem obiektem krytycznych analiz, gwałtownych ataków i prób przedefiniowania. Przede wszystkim zaś od wieku XVI po XVIII stanowiła jeden z najważniejszych obiektów zainteresowania...

Od klasycyzmu wolność była przedmiotem dumy, apologii i zachwytów, a zarazem obiektem krytycznych analiz, gwałtownych ataków i prób przedefiniowania. Przede wszystkim zaś od wieku XVI po XVIII stanowiła jeden z najważniejszych obiektów zainteresowania polskiej myśli politycznej, będąc jednocześnie jednym z najważniejszych elementów kultury szlacheckiej.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://czytelnia.onet.pl/0,19275,0,1,nowosci.html