Alicja

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Komiksowa Alternatywa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
83-922963-2-X
komiksy
Róża_Bzowa

Wszystko dzieje się w niejakim Armapolis w roku 3241, gdzie uczennica szkoły policyjnej, Alicja, w pogoni za zabójcą policjanta skacze do dziury w jakimś opuszczonym budynku. Trafia tam do świata przerażających mutantów, działających tylko na podstawie najprymitywniejszych instynktów (w tym przypadku głównie chuci i agresji). Ludzka dziewczyna ma poważne kłopoty, by utrzymać się przy życiu (i w ubraniu) w tym, jak się okazuje, obozie dla mutantów i dewiantów, z którego nie ma ucieczki. Jedynym ratunkiem dla niej jest przyjaźń jednego z nielicznych mutantów, którzy nadal zachowali zdrowy rozsądek - odrobinę kotowatego, wiecznie uśmiechniętego Chesa. Tak w skrócie prezentuje się fabuła "Alicji".

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: www.timof.pl

Ogromniaste rozczarowanie. (Pół)nagi, prawie bezmózgi przedmiot męskiego i mutanciego pożądania wciąż biega tam i sam, nic z tego nie wynika, dialogi drewniano-piwne, nuda podlana hektolitrami krwi. Biedny Carroll, przepadł ze swoją finezją, filozofią i wirtuozerską zabawą lingwistyczną w tym steku resztek po "Alicji..." i "Hamlecie" (Szekspirowi też składam wyrazy współczucia).

Kreska koszmarna, nic nie widać, a mutanty wyglądają jak niewyraźne wydruki.

A mogło być tak pięknie...

gosshus | 2014-01-28

Zaskakująca interpretacja "Alicji w Krainie Czarów". Twórca odchodzi od standardowego ujęcia popularnej, onirycznej historii: tworzy alternatywny, pełen koszmarów świat z nową bohaterką. Bohaterką, która dorosła i wkroczyła w świat pełen brutalności i seksu.
Wyjątkowe rysunki i dobór barw.

Nie tylko dla wielbicieli twórczości J. Szyłaka.

ImaginaryMiss | 2016-04-26
Na półkach: Komiks, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 26 kwietnia 2016

Zapowiadało się ciekawie - zdążyłam nawet wyrazić ubolewanie, że to taki krótki komiks, (bo w ten sposób można jedynie prześlizgnąć się po kilku najbardziej charakterystycznych motywach z carrollowskiej Alicji), kiedy okazało się, że jest on nieskładny i zwyczajnie płytki. Gdzieś w tle przewijają się cytaty z Hamleta, jakby próbując udowodnić, że w całości chodzi o coś więcej niż tylko krwawa jatka i cycki. Bez powodzenia.

Sartor | 2015-09-18
captain_drown | 2015-08-25