Najgorsza kapela świata: Występ pierwszy i drugi

Tłumaczenie: praca zbiorowa
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Najgorsza Kapela Świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Taurus Media
A Pior Banda do Mundo: O Quiosque da Utopia
978-83-60298-25-4
kapela
komiksy

Zbiorczy album zawierający dwie pierwsze części komiksu stworzonego przez jednego z najwybitniejszych autorów portugalskich.

Akcja komiksu dzieje się w wyimaginowanym mieście, bohaterami zaś są mieszkańcy owego miasta (z członkami tytułowej Kapeli na czele).
Komiks jest przesycony absurdalnym humorem jakiego nie powstydziliby się członkowie słynnej grupy Monty Python.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/najgorsza-kapela-swiata/1

książek: 2076
Adrian Tync | 2013-01-27
Przeczytana: 26 stycznia 2013

"Najgorsza kapela świata" to komiks, który, zdawać by się mogło, ma ambicje na coś więcej, niż przewiduje gatunkowa konwencja. Pełno tu aluzji do świata "wysokiej" literatury: Borgesa, Kundery, Anderson. Sporo także nawiązań do ambitnego jazzu - autor sam nam wymienia albumy, które stanowić mogą niejako (tak przypuszczam) tło dźwiękowe do lektury komiksu.
Struktura poszczególnych występów to historie mieszczące się na rozkładówce. o duży plus tej publikacji - dzięki temu fabuła została maksymalnie zagęszczona. Każda historyjka w gruncie rzeczy niesie jakieś "przesłanie", czy też stanowi odniesienie do współczesności. T Wypadałoby się zastanowić, o czym tak naprawdę jest "Najgorsza kapela świata". Wydaje mi się, że najprościej - o ludziach, którzy na jakieś płaszczyźnie swojego życia zachowują się co najmniej osobliwie. Już sama kapela, grająca przez 30 lat, a niepotrafiąca zagrać jednego kawałka wspólnie z rozmaitych przyczyn - a to pianista trzyma partyturę do góry nogami, a to...

AndzinSan | 2015-10-22
Dagmara | 2014-11-27