SS-GB

Wydawnictwo: Amber
SS-GB
83-85423-13-3
Dorota_1988

W lutym 1941 roku naczelne dowództwo brytyjskich sił zbrojnych skapitulowało przed hitlerowcami. Churchilla stracono, króla uwięziono w londyńskiej Tower, a SS zajęło Whitehall, przejmując jednocześnie nadzór nad Scotland Yardem. Wielka Brytania już od dziesięciu miesięcy znajduje się pod okupacją – zniszczona, wynędzniała, upokorzona. Ale w nadzorowanym przez SS Scotland Yardzie pracuje się...

Wielka Brytania już od dziesięciu miesięcy znajduje się pod okupacją – zniszczona, wynędzniała, upokorzona. Ale w nadzorowanym przez SS Scotland Yardzie pracuje się jak zwykle – i inspktorowi Archerowi zostaje przydzielone rutynowe śledztwo w sprawie morderstwa. Życie musi toczyć się dalej. Kiedy jednak z Berlina przybywa z rozkazu samego Himmlera Standartenführer Huth, aby nadzorować dochodzenie, Archer uwikłany zostaje w prowadzoną na najwyższym szczeblu zaciętą walkę wywiadów.

slotwik | 2015-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2015

Niezły kryminał w innej rzeczywistości.

Petrus | 2013-01-06

Książka dobra. Połączenie kryminału z jak ja to nazywam "Historical Fiction". Bez rewelacji, aczkolwiek obraz Wielkiej Brytanii pod rządami SS i WH nader interesująca jako tło

maćko123 | 2016-09-14

Fajnie sie czyta,calkiem ciekawie zarysowana fabuła wręcz mozna poczuc ogrom zniszczeń..ale czegoś w końcówce brakowało.Mimo to polecam ;)

Piotr | 2014-06-05

przypomniałem sobie że wieki temu czytałem. zwykły kryminał, autor chyba tylko dla sprzedaży dał Wlk. Brytanię pod okupacją III Rzeszy

Rafał | 2013-09-05
Przeczytana: 13 stycznia 2003