Górecki
Piotr

Pierwsze w świecie szczegółowe studium twórczości H. M. Góreckiego, ilustrowane licznymi przykładami muzycznymi, zawierające szereg interesujących danych biograficznych z ikonografią. Autor podkreśla szczególne zainteresowanie kompozytora muzyką staropolską, ludową i religijną. Opisuje charakterystyczny język dźwiękowy, poczynając od wielkich dzieł orkiestrowych, poprzez utwory chóralne, aż do muzyki kameralnej i solowej.

źródło opisu: www.pwm.com.pl

źródło okładki: www.pwm.com.pl