corrum

Dramat bohaterów "Matni" może mieć miejsce w każdym kraju świata. Akcja powieści rozgrywa się w Europie Zachodniej, Stanach Zjednoczonych i Republice Południowej Afryki, w środowisku ludzi niewidocznych, a potężnych, decydujących z ukrycia o losach milionów. Głównym bohaterem jest młody Amerykanin, oddany sercem i ciałem swemu krajowi, którego winą była nieznajomość realiów współczesnego...

Głównym bohaterem jest młody Amerykanin, oddany sercem i ciałem swemu krajowi, którego winą była nieznajomość realiów współczesnego świata i niezrozumienie, że od organizacji ludzi-cieni nie ma ucieczki. I chociaż powieść o Polskę wcale nie zahacza, ma bardzo wiele wspólnego z Polakami.
"Matnia" to rzecz gorąca. To przestroga dla wszystkich nie przyjmujących do wiadomości istnienia plam na słońcu.

Michał | 2012-02-21
Przeczytana: 07 lutego 2012

Książkę czytałem prawie 22 lata...;) A poważnie to zacząłem ją czytać w szkole średniej, ale nie zdążyłem przeczytać i musiałem oddać do biblioteki. Dopiero w tym roku znów ja zdobyłem i jeszcze raz przeczytałem. Książka niełatwa. Pełna przemyśleń, refleksji i przypowieści o życiu. Niestety prawdziwych. Smutnych i bez happy endu. Takiż też jest koniec książki. Mimo to uważam, ze warto ją przeczytać. Z jednym wyjątkiem. Jeżeli cierpisz na depresję, przełóż lekturę na inny czas...

Patryk Świrski | 2018-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2018

Dosyć ciężka narracja prowadzona przez autora pozwala nam przebić się do uniwersum post-agenta amerykańskich służb szpiegowskich. Wskazuje nam jak rządzony jest świat w oparciu o nawiązywane przyjaźnie podczas wojen, w których uczestniczyli bohaterowie tej książki. Syn, był agent CIA postanawia zerwać z organizacją i okrutne odłamki jego decyzji uderzają krwawym rykoszetem we wszystkich członków jego rodziny. Ojca - bohatera II wojny światowej, szefa oblatywaczy w fabryce Boeinga, matki - podejmującą szaloną, życiową decyzję podczas swojej wycieczki po Europie, siostry - zredukowanej w uczelnianej bezdusznej ruletce upolitycznienia. Główny bohater świadom win, jakie nieświadomie zrzucił na swoich najbliższych podejmuje ostateczne wyzwanie na Kalahari, aby dopełnić kawalkadę swoich wciąż złych wyborów.

m4ckoj | 2017-06-16
Przeczytana: 14 czerwca 2017

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki. Może za dużo w niej jest pesymizmu, a ukazany świat ogarnięty dwulicowością i siatką powiązań przytłacza. Z braku laku można przeczytać.

Cyzio | 2018-04-28
Przeczytana: maj 2018