corrum

Dramat bohaterów "Matni" może mieć miejsce w każdym kraju świata. Akcja powieści rozgrywa się w Europie Zachodniej, Stanach Zjednoczonych i Republice Południowej Afryki, w środowisku ludzi niewidocznych, a potężnych, decydujących z ukrycia o losach milionów. Głównym bohaterem jest młody Amerykanin, oddany sercem i ciałem swemu krajowi, którego winą była nieznajomość realiów współczesnego...

Głównym bohaterem jest młody Amerykanin, oddany sercem i ciałem swemu krajowi, którego winą była nieznajomość realiów współczesnego świata i niezrozumienie, że od organizacji ludzi-cieni nie ma ucieczki. I chociaż powieść o Polskę wcale nie zahacza, ma bardzo wiele wspólnego z Polakami.
"Matnia" to rzecz gorąca. To przestroga dla wszystkich nie przyjmujących do wiadomości istnienia plam na słońcu.

Michał | 2012-02-21
Przeczytana: 07 lutego 2012

Książkę czytałem prawie 22 lata...;) A poważnie to zacząłem ją czytać w szkole średniej, ale nie zdążyłem przeczytać i musiałem oddać do biblioteki. Dopiero w tym roku znów ja zdobyłem i jeszcze raz przeczytałem. Książka niełatwa. Pełna przemyśleń, refleksji i przypowieści o życiu. Niestety prawdziwych. Smutnych i bez happy endu. Takiż też jest koniec książki. Mimo to uważam, ze warto ją przeczytać. Z jednym wyjątkiem. Jeżeli cierpisz na depresję, przełóż lekturę na inny czas...

TeeS | 2016-07-08
Ania | 2016-06-10