Pogadanki z etyki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka "Niedzieli"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Tygodnik Katolicki "Niedziela"
83-86076-70-4
filozofia, etyka
filozofia i etyka
Evik

Książka przedstawia podstawowe pojęcia i wyjaśnienia z dziedziny etyki i filozofii moralności. Została napisana przez profesora i byłego rektora KUL - wielkiego autorytetu filozoficznego - ucznia i przyjaciela Karola Wojtyły. Książka jest napisana prosto i przystępnie. Opisane są w problemy z dziedziny moralności, z którymi boryka się człowiek i szuka na nie odpowiedzi. Autor próbuje odpowiedzieć na nie, popiera je przykładami z życia. Objaśnia pojęcia, które są znane i używane jakby bezznaczeniowo i bezwiednie - nadaje konkretne definicje takim kluczowym słowom jak: DOBRO, ZŁO, SUMIENIE, PRAWDA, WADA, CNOTA, CZYN, CEL, ŚRODKI, NORMA itp.

źródło opisu: http://pl.shvoong.com/humanities/philosophy/113676-pogadanki-etyki/

źródło okładki: http://p.alejka.pl/i2/p/58/00/a61b82618ab64_0_b.jpg

Olaf | 2013-01-11

Krótko, zwięźle i rzeczowo. Krótka książeczka stanowi lapidarne, ale nic nie tracące uchwycenie najważniejszych zagadnień związanych z wyjaśnieniem filozoficznego namysłu nad ludzkim postępowaniem. Oprócz tego wszystko uczynione przez bliskiego ucznia Karola Wojtyły. Warto przeczytać.

isabelle142 | 2013-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2013

Nie musiałam tego czytać, ale pomyślałam 'a co tam, może rozjaśni mi w głowie'. No cóż, chyba się trochę pomyliłam. Niby nie jest napisana jakimś strasznie trudnym językiem, a mimo to coś mi w niej nie spasowało, a w trakcie lektury moje myśli odpływały w bliżej nieokreślonym kierunku. Więcej wyciągnęłam z wykładów z etyki, aniżeli z tej książeczki, więc w sumie zmarnowałam na nią czas... Może gdybym bardziej skoncentrowała się na czytaniu doceniłabym ją w większym stopniu.

Imachuemanch | 2013-08-23

Krótkie, do przeczytania w jeden wieczór. W prosty i zrozumiały sposób przedstawienie podstaw nauki etyki wraz z podstawową literaturą. Spod pióra jednego z największy polskich autorytetów w dziedzinie. Każdy powinien posiąść chociażby tak podstawowa wiedzę.

kotfr1tz | 2013-09-24

Krótkie i kompetentne przedstawienie głównych tez chrześcijańskiej i katolickiej etyki personalistycznej. Bardzo jasno napisane, argumentacja uczciwie przedstawiona i przekonywająca. Dla osób naukowo zajmujących się etyką byłaby to ledwie przekąska, ale jako książeczka popularnonaukowa sprawdza się doskonale.

BeaBooks | 2017-04-27
Na półkach: Przeczytane, Filozofia