Pogadanki z etyki

Okładka książki Pogadanki z etyki Andrzej Szostek
Okładka książki Pogadanki z etyki
Andrzej Szostek Wydawnictwo: Tygodnik Katolicki "Niedziela" Seria: Biblioteka Niedzieli filozofia, etyka
filozofia, etyka
Biblioteka Niedzieli
Tygodnik Katolicki "Niedziela"
1998-01-01
1998-01-01
filozofia etyka

Okładka książki Spory moralne Anna Bogatyńska-Kucharska, Anna Bugajska, Adam Cebula, Dariusz Dańkowski, Piotr Duchliński, Stefan Florek, Sebastian Gałecki, Stanisław Gałkowski, Teresa Grabińska, Adam Jonkisz, Jerzy Kopania, Magdalena Kozak, Jarosław Kucharski, Piotr Stanisław Mazur, Ryszard Moń, Ewa Podrez, Krzysztof Stachewicz, Andrzej Szostek, Agnieszka Thier, Ryszard Wiśniewski
Spory moralne Anna Bogatyńska-Kuc...

Nie musiałam tego czytać, ale pomyślałam 'a co tam, może rozjaśni mi w głowie'. No cóż, chyba się trochę pomyliłam. Niby nie jest napisana jakimś strasznie trudnym językiem, a mimo to coś mi w niej nie spasowało, a w trakcie lektury moje myśli odpływały w bliżej nieokreślonym kierunku. Więcej wyciągnęłam z wykładów z etyki, aniżeli z tej książeczki, więc w sumie zmarnowałam na nią czas... Może gdybym bardziej skoncentrowała się na czytaniu doceniłabym ją w większym stopniu.

Krótkie i kompetentne przedstawienie głównych tez chrześcijańskiej i katolickiej etyki personalistycznej. Bardzo jasno napisane, argumentacja uczciwie przedstawiona i przekonywająca. Dla osób naukowo zajmujących się etyką byłaby to ledwie przekąska, ale jako książeczka popularnonaukowa sprawdza się doskonale.

Krótkie, do przeczytania w jeden wieczór. W prosty i zrozumiały sposób przedstawienie podstaw nauki etyki wraz z podstawową literaturą. Spod pióra jednego z największy polskich autorytetów w dziedzinie. Każdy powinien posiąść chociażby tak podstawowa wiedzę.

Krótko, zwięźle i rzeczowo. Krótka książeczka stanowi lapidarne, ale nic nie tracące uchwycenie najważniejszych zagadnień związanych z wyjaśnieniem filozoficznego namysłu nad ludzkim postępowaniem. Oprócz tego wszystko uczynione przez bliskiego ucznia Karola Wojtyły. Warto przeczytać.

• Studia
  • Filozofia, etyka
  • 1. 13. Kanon
  • 1. 11. Edukacja i szkolnictwo
  • 5 (bardzo dobre)

Dodaj cytat z książki Pogadanki z etyki