Tudorowie i Stuartowie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dynastie Europy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
978-83-268-0082-5
Tudorowie, Stuartowie, monarchia
historia
Kaamosaika

Często wracamy myślami do czasów świetności naszego państwa, wybitnych przywódców, największych zwycięstw i porażek. Porównujemy je z dokonaniami innych narodów, badamy ich wzajemne wpływy. Kolekcja "Dynastie Europy" stanowi pretekst do ukazania nie tylko najważniejszych wydarzeń historycznych na świecie, lecz przede wszystkim poznania kultury i obyczajów tamtych czasów. Burzliwe dzieje największych rodów świata to przecież nie tylko konflikty między mocarstwami, wojny i kolejne zdobycze terytorialne, ale też historia rodowych zamków, pałaców, stale rozwijających się miast.

Tom 2 "Tudorowie i Stuartowie" to historyczna podróż do Wielkiej Brytanii 2 połowy XV w., kiedy wieloletnia rywalizacja o tron angielski wreszcie się zakończyła. Konflikt, który zyskał miano wojny Dwóch Róż, rozwiązało zwycięstwo Henryka Tudora w starciu pod Bosworth. Ówczesny król Anglii zmarł na polu bitwy, a Henryk sięgnął po władzę. Jeszcze wtedy nikt nie przewidywał, że jego potomkowie będą władać nie tylko Anglią, ale też Walią, Irlandią i Szkocją. Bardzo szybko udowodnili, jak wiele można zdziałać w skali kraju i świata - zarówno w sferze przemian społecznych i gospodarczych, jak i w dziedzinie kultury. W końcu to dzięki mecenatowi monarchów mogli rozwijać się tacy twórcy jak Isaac Newton, William Szekspir czy Daniel Defoe. O nich wszystkich, wielokrotnie prezentujących swoje dzieła na dworze, przeczytamy w tej publikacji. Książka pomoże odpowiedzieć też na pytanie, czy następcy Tudorów - Stuartowie - naprawdę byli kontynuatorami ich dzieła, czy też więcej dzieliło niż łączyło te dwa rody. Bogato ilustrowana książka przedstawia biografie monarchów, zawiera teksty i analizy autorstwa znanych historyków. Wzbogacona jest o reprodukcje unikatowych dokumentów, drzewa genealogiczne, mapy oraz setki zdjęć z polskich i zagranicznych muzeów.

źródło opisu: nota wydawcy

Zosia Molska | 2016-06-29