historia

Książka stanowi szczegółowo opracowane kompendium wiedzy na temat czasów starożytnych, podzielone na trzy części. Pierwsza część omawia dzieje Wschodu (Mezopotamia i Elam, Egipt, państwo Hetytów, Syria i Palestyna, Asyria, Babilonia, Persja), druga - Grecji (od epoki brązu po epokę hellenistyczną), a trzecia - Rzymu (czasy republiki i cesarstwa). Przedstawiono zagadnienia polityczne, wojskowe, gospodarcze, społeczne, religijne, kulturalne. Autorzy starali się unaocznić przemiany zachodzące w poszczególnych dziedzinach życia na przestrzeni wieków. W książce zamieszczono informacje o źródłach, którymi posługują się historycy w odtwarzaniu czasów starożytnych, słowniki najważniejszych pojęć i terminów, zestawienia najważniejszych dat, wskazówki bibliograficzne.

Nola | 2014-03-08
Przeczytana: 08 marca 2014

Chyba nigdy nie zapomnę I roku studiów i egzaminu z historii starożytnej, ale pozycję tzw. "trojaczków" polecam z całego serca osobom lubującym się w starożytności :)

Imachuemanch | 2013-08-12

Idealny podręcznik. Trzy duże segmenty chronologiczne autorstwa trzech różnych autorów dają dobry, całościowy obraz podstawowej wiedzy odnośnie starożytności. Nie ma tutaj sytuacji, gdzie historyk antyku po łebkach "odwala" obce sobie tematy (podręcznik Wolskiego). Lektura obowiązkowa jako pierwsza dla każdego, kto chce czytać dalej i więcej.

| 2015-01-31
Przeczytana: 2010 rok

Pozycja nie tylko dla studentów i historyków. Polecam wszystkim miłośnikom historii starożytnej, świetnie napisana! Cały przegląd starożytności w jednym miejscu.

Fragaria | 2017-05-10
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Historia
Przeczytana: styczeń 2014

Książka idealna na studiach, olimpiadę oraz dla fascynatów starożytności i osób chcących poszerzyć swoją wiedzę.

Jakub | 2013-01-26
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 26 stycznia 2013
| 2010-10-17

Dla kogoś, kto się chce zagłębić, to mało, ale jeśli ktoś chce mieć ogólne rozeznanie o historii starożytnej - to będzie książka w sam raz.

morzemartwemozenie | 2014-01-19

Przygotowywuje się do rozszerzonej matury z historii, a po przeczytaniu tej książki o wiele łatwiej jest mi napisać wypracowanie ze Starożytności. Polecam!

GluPAX | 2017-04-09

Klasyka dla studentów UŁ Historii :)

Elwira | 2013-09-03

Osobiście wolę poprzednie wydanie współtworzone przez Mączakową i Tylocha, było bardziej przystępne dla zwyczajnego odbiorcy. Poza tym w tej książce nie zostały przedstawione m.in. starożytne Indie i Chiny.

Dzieckokwiatu | 2011-02-01
Przeczytana: 30 stycznia 2011

Książka obejmuje wszystko. Wszystko. Niestety mi czytało się ją ciężej niż "Historię starożytną" Wolskiego.